Hospodyňky radí šikovný trik, se kterým snadno otevřete sklenici s okurkami

Sklenice s kyselými okurkami, zavináči nebo nakládanou zeleninou může být velkým oříškem. Víčko u sklenice je spolehlivé, když dojde na konzervaci potravin. Je potom ale velmi těžké se do sklenice znovu dostat a vychutnat si potraviny, které se v ní skrývají. Každý na to má vlastní trik, ale většina žen vyhledá silné paže svého muže. Přitom ho ale vůbec nepotřebujete.

https://www.pexels.com/

Na otevření sklenice nepotřebujete silného muže

Mnoho žen vždy počká na svého muže, aby sklenici otevřel. Jakmile ale není doma, musíte si poradit jinak. Možná vašeho muže otevírat sklenice baví, protože se při tom cítí jako Herkules, ale vždy ho po ruce zaručeně mít nebudete. Tehdy přichází osvědčené metody, které vám pomohou s otevřením zavařovací sklenice, kdykoli potřebujete.

Většina lidí otevírá sklenice špatně a nebezpečně

Jistě jste si již někdy říkali, jak sklenici otevřít. Hodně lidí k tomu používá nůž. Zasunete ho pod víčko a následně otočíte. Tímto způsobem se pod víčko dostane vzduch a víko poté snadno odšroubujete rukou.

https://xitrosti.com/

Tato metoda je ale poměrně nebezpečná. Nůž vám může sjet a rozříznout ruku. Anebo rozbije sklo, které vás může pořezat nebo se dostat do potravin ve sklenici. Naštěstí existuje mnohem lepší způsob, jak sklenici otevřít.

https://xitrosti.com/

Na otevření nepotřebujete žádné vybavení

Mnoho lidí zná jednoduché tajemství a nyní se ho dozvíte i vy. Na otevření zavařovací sklenice totiž nepotřebujete nůž ani silného muže. Postačí vám dvě ruky nebo pevný povrch, např. stůl, kuchyňská linka nebo okenní parapet. Jednou rukou vezměte zavařovací sklenici, podržte ji za dno a víčko lehce poklepejte pěstí.

Stejný postup můžete použít také s kuchyňskou linkou nebo jiným povrchem. Někteří používají také paličku na maso, kterou jemně poklepou z boku na víčko sklenice. Tímto způsobem se do sklenice dostane vzduch a vy ho budete moci velmi jednoduše otevřít. Nyní již svého muže nemusíte nikdy obtěžovat a můžete si sklenice otevřít, kdykoli budete potřebovat.

Zdroj: xitrosti.com