Hra dvouletých dvojčat mohla skončit katastrofou, jedno z nich však duchapřítomně pomohlo sourozenci

Tento příběh z amerického státu Utah naštěstí skončil šťastně, ale nemusel. Malé děti jsou velice vynalézavé a když je necháte samotné a bez dozoru, stačí kolikrát i chvilka, a vyvedou něco, co může dopadnou fatálně.

Aktivní dvojčata

Mladí rodiče měli ze svých dvouletých synů, dvojčat, velikou radost. Děti byly od malička zdravé, zvídavé a aktivní a rychle rostly a rozvíjely se.

Jejich aktivita je sice pozitivní, ale je třeba s ní vždy počítat. Jednoho dne se stalo, že máma dvojčat musela na chvíli odběhnout do patra a děti zůstaly krátkou dobu o samotě. Chlapečci hned využili příležitosti, z komody povytáhli šuplíky a začali po nich šplhat vzhůru. Skříňka však nebyla upevněná ke stěně, jednostrannou zátěž nevydržela a překotila se rovnou na jednoho z chlapců, který po dní zůstal ležet uvězněný a nemohl se dostat ven.

Čtěte také: Dívka vychovává pět sourozenců po smrti jejich matky

Šikovný bráška

Jeho bratr chvíli chodil kolem a snažil se v této nečekané situaci zorientovat. Pak komodu přelezl a pokoušel se z druhé strany skříňku nadzvednout, což však bylo nad jeho síly. Obešel ji tedy zpět a zkoušel ji zvednou z přední strany, což se mu však také nedařilo. Z jeho chování však bylo zřejmé, že si je vědom toho, že bratr nesmí pod komodou zůstat, protože to tam pro něj není bezpečné. Nakonec při své omezené síle a nízké váze udělal to nejlepší, co v dané situaci mohl, a to, že se zapřel nohama do koberce a pomocí rukou začal komodu odtlačovat směrem od bratra. Tomu se poté povedlo se zpod skříňky dostat a postavit se na nohy.

Když se jejich matka vrátila do dětského pokoje, samozřejmě s hrůzou zaznamenala překocenou komodu, ale obě děti byly evidentně v pořádku a hrály si, jako by se nic nestalo. Z bezpečnostních důvodů mají rodiče v pokoji dětí nainstalovanou kameru, z níž nebylo těžké zjistit, co se skutečně stalo.

Rodiče se nakonec rozhodli video zveřejnit, aby ostatním rodičům ukázali, čeho jsou již tak malé děti schopné, a aby je přiměli zkontrolovat, zda se u nich doma nenachází nějaké potenciální nebezpečí, například ve formě nestabilního nábytku.