Hřebíčkový olej prospěje zdraví i kráse

Nikdy nepodceňujte sílu a účinky přírodních produktů, které se v mnoha případech vyrovnají předepsaným lékům.

Takovým příkladem může být hřebíčkový olej, který lze získat z poupat hřebíčkovce. Domovem tohoto stromu je Indonésie. 

Zdraví prospěšné účinky hřebíčkového oleje byly zdaleka nejen v této oblasti známy po celá staletí.

Bolesti zubů

Hřebíček je už po velice dlouhou dobu znám svými analgetickými účinky, což znamená, že dokáže zmírňovat bolest. Navíc má i antiseptické účinky, což je ideální kombinací v případě, kdy vás bolí zuby, nebo případně dásně. Na tyto problémy můžete použít přímo hřebíčkový olej nebo můžete koření namočit do studené vody a uzavřít v nádobce. Získaný výluh je pak dobré držet mimo dosah slunce. Použijte jej pro výplach úst a jejich dezinfekci, nebo pro zmírnění bolesti tak, že jej co nejdéle a podle potřeby i opakované, podržíte v ústech.

Kvasinky candida

Candida jsou kvasinky, které se řadí mezi původce celé řady kvasinkových infekcí. V boji s nimi se zvlášť osvědčil právě hřebíčkový olej, který také působí proti střevním parazitům. V takovém případě se doporučuje navštívit lékaře a tuto léčbu s ním konzultovat.

Jistě vám mimo jiné poradí i zvýšenou konzumaci potravin, které jsou bohaté na probiotika, například

  • jogurtu
  • kysaného zelí, a
  • podmáslí.

Zažívací problémy

Hřebíček se už dlouhá léta používal tehdy, když lidé měli zažívací obtíže. Hřebíčkový olej váz zbaví poruch trávení a uklidní vaše tělo, když vás postihne nevolnost. Pomáhá také dokonce při výskytu žaludečních vředů.

Problémy s akné

Pokud vás trápí akné, zkuste smíchat 2 čajové lžičky medu a 3 kapky hřebíčkového oleje. Získáte tak emulzi k ošetření vašeho obličeje s akné. Nechte ji na obličeji nějakou dobu působit a poté obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte. Postup se doporučuje opakovat.

Vysoký tlak

Pokud máte příliš vysoký tlak nebo vám dokonce jeho hodnoty „skáčou“, sáhněte i vy po hřebíčkovém oleji. Uvidíte, jak brzy se vám uleví.