Hřebíčkový olej prospěje zdraví i kráse

Nikdy nepodceňujte sílu a účinky přírodních produktů, které se v mnoha případech vyrovnají předepsaným lékům.

Takovým příkladem může být hřebíčkový olej, který lze získat z poupat hřebíčkovce. Domovem tohoto stromu je Indonésie. 

Zdraví prospěšné účinky hřebíčkového oleje byly zdaleka nejen v této oblasti známy po celá staletí.

Čtěte také: Ochutnali jste kávu se skořicí? Možná ji vyměníte za lžičku cukru

Bolesti zubů

Hřebíček je už po velice dlouhou dobu znám svými analgetickými účinky, což znamená, že dokáže zmírňovat bolest. Navíc má i antiseptické účinky, což je ideální kombinací v případě, kdy vás bolí zuby, nebo případně dásně. Na tyto problémy můžete použít přímo hřebíčkový olej nebo můžete koření namočit do studené vody a uzavřít v nádobce. Získaný výluh je pak dobré držet mimo dosah slunce. Použijte jej pro výplach úst a jejich dezinfekci, nebo pro zmírnění bolesti tak, že jej co nejdéle a podle potřeby i opakované, podržíte v ústech.

Kvasinky candida

Candida jsou kvasinky, které se řadí mezi původce celé řady kvasinkových infekcí. V boji s nimi se zvlášť osvědčil právě hřebíčkový olej, který také působí proti střevním parazitům. V takovém případě se doporučuje navštívit lékaře a tuto léčbu s ním konzultovat.

Jistě vám mimo jiné poradí i zvýšenou konzumaci potravin, které jsou bohaté na probiotika, například

  • jogurtu
  • kysaného zelí, a
  • podmáslí.

Zažívací problémy

Hřebíček se už dlouhá léta používal tehdy, když lidé měli zažívací obtíže. Hřebíčkový olej váz zbaví poruch trávení a uklidní vaše tělo, když vás postihne nevolnost. Pomáhá také dokonce při výskytu žaludečních vředů.

Problémy s akné

Pokud vás trápí akné, zkuste smíchat 2 čajové lžičky medu a 3 kapky hřebíčkového oleje. Získáte tak emulzi k ošetření vašeho obličeje s akné. Nechte ji na obličeji nějakou dobu působit a poté obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte. Postup se doporučuje opakovat.

Vysoký tlak

Pokud máte příliš vysoký tlak nebo vám dokonce jeho hodnoty „skáčou“, sáhněte i vy po hřebíčkovém oleji. Uvidíte, jak brzy se vám uleví.