Hrst sušených švestek denně by měla sníst každá žena po 40 letech života: Získáte tím výhodu oproti ostatním ženám – doporučeno lékaři

Všichni jistě víte, že s přibývajícím věkem nám ubývá sil a některé funkce organismu už také nejsou takové, jaké bývaly kdysi. Chceme-li se udržet zdraví a v kondici, je nutno tomu trochu pomoci. Samozřejmě je nutné žít zdravým a aktivním životním stylem, což znamená, jíst zdravá jídla, pravidelně se hýbat a mnoho dalšího. Pokud jste žena po 40.roce života, pak byste k tomu navíc měla jíst každý den hrst sušených švestek. Níže si povíme, k čemu je to dobré, a proč to podporují i lékaři.

Až 250 g sušených švestek

Švestky znají všichni. Švestek existuje velké množství druhů, ale pokud není zrovna léto, pak jediným způsobem je jejich konzumace v sušeném stavu. Věděli jste, že z 1 kilogramu švestek můžete správnou metodou dostat až 250 g sušených švestek? Sušené švestky jsou skvělé na přípravu domácí cukroví, zákusků, hodí se do ovocných salátů, k masu nebo do koláčů či kompotů. Mají v sobě ovšem velkou sílu, která dokáže podpořit naše zdraví, zejména zdraví žen, které už dosáhly 40 let života a jsou v období menopauzy.

Sušené jsou zdravější

Čerstvé švestky mají své velké výhody, nicméně ne všem musí čerstvé švestky přímo ze stromu chutnat. Obsahují totiž tanin, který může po chuťově stránce velmi nepříjemný a může způsobit podráždění žaludku. Budete-li ovšem jíst sušené švestky, tomuto problému se vyhnete. Sušené švestky obsahují vitaminy, minerály a vlákninu, které je zde více jak v čerstvých švestkách. Sušené švestky pomáhají všem částem lidského těla a často jsou doporučovány jako projímadlo nebo prostředek na hubnutí.

Proti řídnutí kostí

Jste-li žena a nacházíte se v období kolem 40.roku života, pak pro vás budou sušené švestky obrovsky výhodné. Zřejmě procházíte menopauzou, která je spojena s tělesnými změnami a ubýváním kostní hmoty neboli řídnutím kostí. Podle výzkumů s tím mohou pomoci právě sušené švestky. Výzkum ukázal, že ženy, které užívaly 100 g sušených švestek denně po dobu téměř jednoho roku, měli prokazatelně lepší hustotu kostí. Látky, které sušené švestky obsahují, se velmi rychle dostávají do imunitního systému a mohou tak rychleji pomoci.

Výhody sušených švestek

Sušené švestky mají další řadu výhod: pomáhají se zácpou, jsou dobré pro podporu srdíčka, pomáhají ledvinám, jsou dobré pro oči a je to skvělá vitaminová bomba pro imunitní systém. Dále snižují cholesterol v krvi, obnovují jaterní buňky, detoxikují organismus, pomáhají s hubnutím, pečují o zdraví střev, zlepšují paměť, zpomalují proces stárnutí a urychlují hojení ran. Dle pak bojují proti chudokrevnosti, jsou skvělou prevencí proti cukrovce, zmírňují příznaky premenstruačního syndromu a menstruačních křečí, bojují proti zánětům a mají celou řadu dalších výhod. Budete se po nich cítit opravdu skvěle.