David Hampl
29 prosince, 2019

Když odejde někdo velmi starý, očekáváme to. Horší to je v případě, kdy odejde někdo mladý, a ještě navíc celkem slavný. Ano, věk 42 let je skutečně velmi mladý věk na to, aby člověk zemřel. Bohužel smrt si nevybírá a dříve nebo později dostihne každého. Bez ohledu na to, zda je slavný nebo ne. Smrt, o které píšeme však výrazně zasáhla hudební svět, protože zemřela jeho známá a významná osobnost.

Kdo zemřel

Zajímá vás, kdo zemřel? Byl to Medgyesi Ferenc, kterému bylo jenom 42 let a už byl velmi významnou hudební osobností, a to nejenom na alternativní maďarské hudební scéně. On, stejně jako jeho kapela byli velmi známí po celém světě. Pokud jeho hudbu příliš neznáte, nebo neposloucháte, doporučujeme si ji pustit. Kapela hiperkarma totiž ukazuje jak svou kvalitu, tak i celkový hudební přesah. I proto se stále zvětšoval okruh fanoušků a pokud šlo o záběry kritiků, tak ty byly vesměs pozitivní.

Chystal se velký koncert

Přišlo to doslova z ničeho nic. Nikdo nečekal, že Medgyesi Ferenc zemře, když byl tak mladý a bylo mu jenom 42 let. Ani on to rozhodně netušil, jelikož poslední měsíce byl celkem vytížený. Důvodem byla práce na velkém koncertu, který se měl odehrát začátkem února. Právě na tomto koncertu se mělo oslavit to, že hiperkarma je na hudební scéně přesně dvacet let.

Šok pro každého

Tato zpráva obletěla celý hudební svět. Nejhůře ji samozřejmě přijímají jak fanoušci kapely i frontmana, tak ostatní členové kapely, lidé, co jí pomáhali, ale třeba i kamarádi, známí a pochopitelně také rodina. Mnoho lidí nemohlo na samotném začátku této zprávě doslova ani uvěřit. Nakonec ale museli přijmout tvrdou realitu. A co na tento fakt říkáte vy, také vás zasáhlo, že Medgyesi Ferenc, nebo jste jeho hudbu nijak výrazně nevyhledávali? Možná si k ní najdete cestu nyní.

Sdílejte článek