Hynek (71): Na stará kolena v důchodu pustím na uzdu svou fantazii a vyrábím pohádkový nábytek – co mé dílo říkáte? – přijmu i kritiku

Patříte k lidem, kteří obdivují atypický nábytek? Pokud ano, tak se vám možná zalíbí výrobky, které vytváří jeden novozélandský truhlář jménem Henk Verhoeff. Tento muž je již v důchodě, a vyplňuje si čas tím, že vyrábí neobvyklé kusy nábytku, které v mnoha případech vypadají, jako z těch nejkouzelnějších snů.

Zveřejnění na Facebooku

A jak se o těchto uměleckých dílech společnost dozvěděla? Podnikavá dcera truhláře vyfotila jednotlivé kousky a zveřejnila je na Facebooku. Tímto krokem rozpoutala obrovský zájem o tyto fascinující skříně. Bohužel mnozí, co měli zájem o koupení výrobků, byli zklamaní. Tyto „rozbité“ skříně totiž nejsou na prodej. Což je nepochopitelně velká škoda, protože nábytek je natolik originální, že by se jistě hned uchytil na trhu a poptávka lidí by dosahovala velkých hodnot.

Truhlář Henk Verhoeff se svému koníčku věnuje už přes 53 let, což je zřetelné i na jeho komodách, i když mají „rozbitý“ design, tak oplývají na dálku svojí kvalitou. Své produkty Henk Verhoeff vyrábí z novozélandské borovice, což je velmi kvalitní druh dřeva. Některé jeho komody jsou dokonce i podsvícené, což přispívá k jejich výjimečnosti a kouzelnému vzhledu.

Čtěte také: Kouříte, či jste právě přestali? Tak to se Vám bude hodit tento recept, díky kterému vyčistíte své plíce od toxických látek!

Inspiruje se v pohádkách

I když skříně na první pohled možná vypadají, že jsou spíše na ozdobu než na reálné použití, tak je to samozřejmě omyl. Jsou využitelné jak na ukládání věcí, tak i jako neobyčejná dekorace, která udělá interiér něčím výjimečným. A kde hledá Henk Verhoeff inspiraci pro tyto originální díla? Svěřil se, že načerpává nápady v nejrůznějších Disney pohádkách či jeho oblíbených filmech.

Kdo ví, možná se někdy dočkáme toho, že tyto výrobky uvidíme nabízené v obchodech. Přece jenom tyto umělecká díla si zaslouží větší pozornost. Produkty by asi neoplývaly zrovna nízkou cenou, ale své zájemce by jistě našli.

Pan Henk je dosti unikátním truhlářem, o tom není pochyb. My mu přejeme mnoho dalších vyhotovených luxusních kousků a to, ať je nadále do své práce tak zapáleným jako dosud.