I dospělí často dělají chyby… Zde je 10 každodenních věcí, které byste nikdy neměli zvedat ze země!

Krásný prsten, peněženka plná peněz, stará mince, nebo pár bezdrátových Air Pods … Často se cítíme nuceni zvednout tyto nálezy ze země. V žádném případě byste to však neměli dělat. Je důležité zastavit se a připomenout si, že důsledky takových činů mohou mít vliv na Vaše zdraví a pohodu.

Dnes jsme proto pro Vás vytvořili užitečný seznam každodenních věcí, které byste nikdy za žádných okolností neměli zvedat ze země.

1. Peněženku, nebo obálku peněz.

Buďte opatrní, i když jsou Vaše motivy čisté a máte v úmyslu poskytnout svůj nález policii. V takovém případě byste se nakonec mohli stát součástí starého triku. Jakmile zdvihnete ztracenou peněženku, zdá se, že polovina peněz z peněženky se může zdát jako přiměřená odměna, když v tom se náhle objeví majitel peněženky a obviní Vás z krádeže. Proto, pokud máte pocit, že jste sledováni podezřelým jedincem, vyvarujte se podobných činů.

2. Drahocenné šperky (prsteny, náušnice, řetízky).

Tento trik je stejně starý jako čas. Na ulici můžete slyšet dobře oblečený člověk, který vás volá a ukáže vám krásný drahocenný prsten, který leží na zemi. Mimořádnou náhodou nebude Váš nový „přítel“ drahocenný šperk chtít, ale byl by šťastný, kdyby dostal nějaké peníze za pomoc s nálezem. V důsledku toho mu dáte peníze a až někdy potom zjistíte, že lesklý diamantový prsten je levná náhražka z poutě.

3. Sluchátka

Netřeba dodávat, že by nikoho nenapadlo sdílet s někým svůj kartáček na zuby, nebo ručník, natož ten, jež byl nalezen na ulici. Věděli jste, že pár sluchátek je také součástí Vašich osobních věcí? V pěnové gumě používané ve sluchátkách se hromadí mnoho bakterií. To je důvod, proč by Vám Vaše nově nalezená sluchátka mohlo jednoduše způsobit infekcí, nebo pozvat do Vašeho těla streptokoka od předchozího majitele.

4. Nože a další věci, které lze použít jako zbraně.

Pokud nechcete mít problémy s policií, je lepší, abyste nikdy nebrali nože ani jiné zbraně, které náhodou naleznete na ulici, do ruky. Toto pravidlo se vztahuje i na nezvykle krásné věci. Za prvé, pokud byste našli údajně vzácný kus zbraně, mohli byste být podvedeni stejným trikem, jako je popsáno výše.

Za druhé, zbraň může být součástí zločinu. Samozřejmě, zbraň, nebo ostřelovací puška pravděpodobně nebude ležet na ulici, ale nůž by se takto jednoduše ztratit mohl. Poslední věc, kterou potřebujete, jsou Vaše otisky prstů po celé takové zbrani.

5. Přenosný vysílač s přijímačem nebo jiná komunikační zařízení.

Pokud naleznete něco jako vysílačku, existuje velká šance, že se díky případné manipulaci dostanete do konfliktu s úředníky činnými v trestním řízení. Jeden internetový uživatel sdílel příběh, v němž našel pracovní vysílačku a vysílal zprávu o tom, kde se nachází. Jeho nevinná akce se mu však vrátila tak, že byl odsouzen za krádež.

Pokud najdete vysílačku na horské lyžařské trati, v metru, nebo v nákupním a zábavním centru, nesnažte se ji zneužít pro své účely. Je lepší ihned odevzdat přístroj jednomu z pracovníků (vrátníkovi, recepční, nebo bezpečnostní stráži). Další možností je zavolat policii a informovat je o umístění zařízení.

6. Podezřelé kovové předměty nalezené v oblastech vojenské činnosti.

Tyto věci se mohou ukázat jako výbušná zařízení. Nejčastěji se objevují granáty. Stává se, že zahradníci a farmáři objevují dělostřelecké skořápky i na své půdě. Ti, kteří chtějí prozkoumat zakázané vojenské výrobky, se mohou stát součástí vážného incidentu.

Odborníci doporučují, abyste se vyhýbali přiblížení, zvedání, nebo jakékoli manipulaci s podobnými předměty. Je velmi důležité také ihned informovat policii, nebo armádu o Vašem nálezu.

7. Staré mince a artefakty

Věděli jste, že zákon v některých zemích zakazuje hledání starých mincí a artefaktů? Tímto způsobem úřady podniknou kroky proti „černým“ vykopávkám. Například od roku 2013 jsou nadšenci vybavení detektory kovů považováni za rušitele zákona v Rusku. Nemůžete hledat a shromažďovat artefakty starší 100 let bez zvláštního povolení. V opačném případě budete zodpovědní za zničení kulturního a archeologického dědictví.

8. Špendlíky a jehly

Pokud jste našli použitou jednorázovou injekční stříkačku u dveří, nebo v hale Vašeho bytového domu, za žádných okolností na ni nešahejte. Totéž platí pro špendlíky a jehly. Nebudeme Vás rovnou děsit nemocí AIDS, ale existuje značné riziko, že dojde k zavlečení virové hepatitidy do Vašeho těla.

9. SIM karty

V tomto případě existuje skutečné nebezpečí v tom, že „převezmete hříchy“ předchozího majitele. Oficiální věřitelé, nebo A.P.Y. manažeři Vám pak mohou volat celý den a noc. Jak se často stává, bezohlední dlužníci vyhodí své SIM karty. Kromě toho mohou být nalezené SIM karty z odcizeného zařízení, a pokud ji začnete používat, možná budete muset mít nepříjemný rozhovor s policií.

10. Ptáčata, roztomilé housenky a dokonce i ježci.

Během pikniku, nebo kempování byste se možná chtěli setkat s lesními zvířaty. Je však třeba si uvědomit, že není nutné je držet ve Vašich rukou. Například byste nikdy neměli zvedat ptáče, které vypadlo z hnízda. Jasné a krásné housenky mohou být jedovaté a neškodní ježci jsou často přenašeči nepříjemných onemocnění.

Myslíte si, že to přeháníme? Nebo máte podobné rady? Sdělte nám své myšlenky a zkušenosti níže v komentářích, abyste varovali i ostatní uživatele internetu!