I s minimálním rozpočtem a trochou šikovnosti můžete starou koupelnu proměnit v příjemnou místnost

Možná bydlíte ve starém bytě a máte tolik práce, že v něm v podstatě jen přespáváte. Nebo jste na víkend u babičky, u které to vždy vypadá a voní jak za starých časů. Ať tak, nebo tak, lehnete si možná po náročném dni do vany, kterou jste si napustili horkou vodou, do které jste přidali koupelovou pěnu nebo pár kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní nebo třeba trochu koupelové soli. Relaxujete a najednou si uvědomíte, že koupelna už opravdu pamatuje lepší časy a že by bylo dobré něco s tím udělat.

Jak za málo muziky vylepšit koupelnu

Tento článek se nebude nijak zabývat nákladnou rekonstrukcí. Je určen spíše pro ty, které trápí napjatý rozpočet a koupelně by spíše chtěli dodat trochu barvy a života a zútulnit ji. Možností je celá řada, můžete koupelnu například vymalovat nebo vytapetovat, můžete do ní pořídit nové doplňky, které barevně sladíte, své udělá i taková zdánlivá drobnost jako pověšení nového koupelnového závěsu s pěkným designem. Fantazii se meze nekladou, vše záleží na vašich možnostech, vkusu a také rozměrech koupelny.

Inspirace z Rumunska

Pokud máte pocit, že vás nic nenapadá a že koupelně snad nejde ani pomoct, můžete se inspirovat jednou rumunskou seniorkou. O Rumunsku je známo, že staří lidé pobírají jen velice nízké důchody a každý výdaj si tak musí dobře rozmyslet. Tato stařenka si toho byla sice dobře vědoma, ale také se jí již nelíbil stav její koupelny a rozhodla se s tím něco udělat. Nejprve zkoušela oslovit místní řemeslníky, kteří však i při základním rozsahu úprav přišli vždy s takovou cenou, která pro paní nebyla přijatelná. Nakonec se tedy rozhodla pustit se do úprav sama.

Čtěte také: Tuto vůni klíšťata přímo nesnáší! Co použít v boji proti nebezpečnému škůdci?

Nejprve si vybrala příjemný odstín oranžové barvy, kterou se rozhodla nahradit dosavadní zelenomodrou, kterou byla koupelna před lety natřena a která již byla vybledlá a v některých místech oprýskaná. Babička měla doma naštěstí pevné bezpečnostní schůdky, s jejichž pomocí a díky vypůjčené moderní sadě k malování, zvládla koupelnu vymalovat sama.

Ačkoliv díky tomu místnost již výrazně prokoukla, připevnila paní ještě kolem vany novou lištu a do rohu nad vanu instalovala praktickou kovovou poličku. Jednalo se sice o poměrně malé úpravy, ale nestály ji mnoho peněz a skutečně přispěly ke zlepšení jejího bydlení. Jak vidíte, ke změně k lepšímu nepotřebujete vždy statisíce a profesionální firmu.