I takto smutně může dopadnout nákaza koronavirem. Než záchranář prohrál boj s coronavirem, řekl své ženě tato silná slova

Coronavirus je slovo, které se zmiňuje v poslední dnech všude kolem nás. Vlády spousty zemí světa, včetně jejich obyvatel neřeší nic jiného. Tento nebezpečný virus, který si už vzal spousty lidských životů se rozšířil na mnoho míst planety, ale některá to odnesla bohužel více. Mezi jednu z hlavních zemí, odkud se nový typ viru šíří, je Itálie. Tato světově známá turistická destinace zažívá v posledních týdnech opravdové peklo, neboť se stala hlavním epicentrem viru a o život zde přišlo už přes 2 tisíce lidí. Mezi obětmi je také jeden záchranář, který obětoval svůj život pro záchranu druhých. Než podlehl, řekl své ženě několik slov.

Tragédie v severní Itálii

Šlo o italského záchranáře jménem Diego Bianco, jenž se ve svých 47 letech nakazil smrtícím coronavirem. Pracoval jako řidič záchranářské sanitky, která jezdila v severní Itálii ve městě Bergam. Práce záchranáře nese určitá rizika, kterým je záchranář vystaven mnohonásobně více než obyčejný občan. A právě při výkonu svého povolání se muž virem nakazil. Naštěstí to byl odvážný muž se správným srdcem a dokázal zachovat chladnou hlavu.

Pozitivní až do konce

Jakmile zjistil, že se nákaza týká také jeho, vnitřně ho to jistě semlelo. Vzhledem k jeho odhodlání a statečnosti však zůstal stále optimisticky naladěn. Záchranář by měl kolem sebe šířit hlavně naději, že vše dopadne dobře a člověk se uzdraví. Nutno říct, že tomuto muži se to opravdu dařilo. Pozitivní energie v něm, i přes nakažení, stále zůstávala, a proto utěšoval i svou drahou ženu, že bude v pořádku.

Čtěte také: Ve skříni jsem našla tento starý povlak na polštář, který jsem chtěla dávno vyhodit. Pak jsem však našla tyto krásné inspirativní nápady, které budete chtít vyzkoušet také!

Utěšení na závěr

Říká se, že slova umí léčit, a je to v mnoha případech pravda, nicméně nyní jeho slova bohužel nepomohla. Když se v noci loučil se svou ženou, řekl jí: „Jen si běž lehnou, cítím se dobře. Nemusíš se bát, neumřu.“ Ženu to zřejmě uklidnilo a lehnout si šla. Během noci se však Diegův stav zhoršil natolik, že nakažení virem podlehl a přišel o svůj život. Jeho drahou ženu to šíleně semlelo, neboť ji nechal na světě samotnou s osmiletým synem. I přes to udělal vše, aby proti coronaviru pomohl maximálně, jak mohl. Mějme úctu ke všem, kteří v těchto těžkých dnech obětují své životy pro záchranu druhých a važme si jich.