Redakce ProSvět.cz
20 prosince, 2018

Děsí vás špinavá pračka, ve které se to hemží bakteriemi? Máte strach, že díky usazeninám budete z pračky vytahovat špinavé prádlo a celé praní tak přijde vniveč? Nečekejte až do chvíle, kdy čištění pračky bude doslova bít na poplach a čistěte ji pravidelně. Poradím vám, jak správně na to, aby i vaše pračka byla dokonale čistá a to za pár minut!

Pračka může být sebešikovnější a může vás stát třeba 20 000, ale i když bude zvládat mnoho funkcí, vyčistit se nedokáže. Jakmile její čištění zanedbáte, zapříčiníte se tak o to, že po čase začne nejen nelibě zavánět, ale také se může stát, že prádlo nebude vyprané tak, jak byste si představovali. Přitom stačí tak málo - pravidelně svou pračku čistit a nečekat do chvíle, kdy špína bude okatě vidět.

Dokonale čistá pračka za několik málo minut - takhle na to!

Vyčistit pračku není žádná věda, přesto se s vámi ráda podělím o svůj osvědčený postup, na který sázím už několik let a s pračkou nikdy nebyl jediný problém. A když se čištění budete věnovat opravdu pravidelně, nezabere vám to více nežli pár minutek.

Jak vyčistit těsnící gumu

Právě v těsnící gumě se zpravidla ukrývá ta největší špína, které si zpravidla nevšimnete, pokud gumu trochu neodtáhnete. Na vyčištění těsnící gumy okolo bubnu pračky si připravte roztok vzniklý z půl litru vody a jedné polévkové lžíce kyseliny citronové, kterou určitě máte doma, protože se hodí na spoustu věcí. Do této směsi ponořte houbičku na nádobí a pořádně s ní gumu vyčistěte po celé její délce. Zbavíte se nejen nečistot, ale i plísně.

Jak vyčistit dávkovač pracího prostředku

Dalším kamenem úrazu bývá zásuvka, ve které se ukrývá dávkovač pracích prostředků. Lijeme sem nejen aviváž, ale dávkujeme sem i prací prášek, takže se není čemu divit, že se špína nevyhne ani tomuto místu. Vyčistíte ho jednoduše za pomoci citronové šťávy, do které namočíte houbičku na nádobí a zásuvku s ní omyjete. Odstraníte usazené zbytky pracích prášků i vodní kámen, který se zde často tvoří.

Jak vyčistit vodní kámen

Vodní kámen je v případě pračky velký neřád, proti kterému je potřeba pravidelně bojovat. I tady pro vás mám radu, která spočívá v tom, že do zásuvky na prací prostředky nasypete 200 g kyseliny citronové a poté spustíte program na 60 °C. Díky této metodě se efektivně zbavíte vodního kamene, který by v případě, kdy byste jej podcenili, mohl napáchat pěknou neplechu.

Sdílejte článek