David Hampl
29 června, 2019

Ten, kdo má doma několik druhů zvířat, tak jistě ví, že pozorovat je, může být někdy opravdová legrace. Zejména v případech, kdy se na zahradě sejde pes, kočka a ještě do toho domácí králík, tak může být o zábavu opravdu postaráno. Často si tito zvířata nechtějí ublížit, ale spíše stojí o to, aby si spolu mohli hrát. Ne jinak to je i v následujícím příběhu.

Když má kráva málo přátel

Příběh se odehrává na jedné farmě, kde se vyskytuje obecně spousta zvířat. Nečekané kamarádství však vzniklo mezi plně nečekanými druhy. Jde o malého psa a krávu, která měla asi málo přátel. Malý pes kravičku přijal téměř jako svou matku a oba byli nerozlučný pár. Nicméně když došlo na finanční krizi na farmě, musela rodina krávu dát pryč. Prodali ji tak k nedalekému sousedovi. Věděli o jejich přátelství, nicméně jinou možnost v tu chvíli opravdu neměli. Zvířata mohou mít přátele mezi různými druhy, psi se tak, navzdory představám, kamarádí například s:

  • Kočkami
  • Králíky
  • Jinými savci

Vše skončilo šťastně

Pejsek se však nechtěl své přítelkyně vzdát a tak si kravičku „ vyčmuchal“ a našel si ji. Ještě před tím však doma natropil pořádný kravál, pláč psa byl opravdu hlasitý. Krásné shledání však nastalo v době, kdy pejsek měl opravdovou trpělivost a tak se mohl se svou náhradní matkou opět potkat. Majitelé farmy, kteří krávu musei prodat, se to však záhy dozvěděli a pejska jim bylo natolik líto, že se dohodli se sousedem na tom, že kravičku odkoupí, aby pes měl svou kamarádku zpět. Znáte také nějaké netradiční přátelství? Případy, kdy se zvířecí matka postará o mláďata jiného druhu, nejsou výjimečné a vždy stojí za to se na taková spojení dívat a pozorovat je.  A ž si budete domů pořizovat nějakého domácího mazlíčka, nezapomeňte ho seznámit i s ostatními členy rodiny. Možná se zrodí takové krásné spojení, jako na této rodinné farmě.

Sdílejte článek