David Hampl
12 února, 2020

Také se neustále trápíte s váhou? Stále přibíráte nebo shazujete a vaše tělo včetně vás samotných, je z toho šíleně zmatené? Není divu, dnešní svět je velmi zmatený a hektický, takže je velmi náročné si kolikrát ideální váhu uhlídat. Lidé bojují s váhou, a přitom vůbec netuší, že na jejich ideální váhu existuje recept. Tím receptem je tělesná výška, která má vliv na spoustu dalších věcí. Nás dnes bude zajímat však její vztah k ideální hmotnosti lidského těla. Nečekejte tedy na nic, vezměte metr, změřte se a za chvíli budete mít jasno.

Přibrat nebo zhubnout?

Je to velmi jednoduché, ale i tak o tom mnoho lidí neví. Místo toho se trápí nesmyslnými dietami nebo se naopak snaží přibrat. První možnost je ovšem více pravděpodobná, protože lidé se vždy většinou snaží zhubnout než přibrat. Existují ovšem výjimky, ale o nich se dnes také nebudeme bavit. Bude nás opravdu jen zajímat vztah tělesné výšky a tělesné váhy. Ve stručnosti shrnuto: podle toho, kolik měříte, lze určit vaši ideální tělesnou váhu.

Orientační průměr

Každý člověk má jinou tělesnou konstituci, takže je samozřejmé, že skupina lidí určité výšky určitě nebude vždy vážit stejně. Někdo je od přírody hubený, statný, někdo má těžší kosti atd. Možností je opravdu velká spousta, nicméně je zde určitý průměr, podle které se lze alespoň přibližně orientovat. Když pak vaše váha vzhledem k vaší výšce dosáhne velké odchylky, budete vědět, že je něco špatně, a budete se tak moci dát do práce (hubnout, přibírat), to už záleží na konkrétní situaci každého jedince.

Přehledné tabulky

Podívejte se na tabulky, které jsou mimochodem velmi přehledně zpracované a najděte si v nich svou tělesnou výšku. Následně si podle této výšky zjistěte tělesnou váhu, a budete mít hned jasno. Je to opravdu jednoduché, a místo toho, abyste se zbytečně trápili, budete přesně vědět, na čem jste. Tak hurá do toho a půl je hotovo.

Sdílejte článek