Identická čtyřčátka? Novopečení rodiče museli přistoupit na rozlišení podle barev!

Rok po svatbě se manželé Webbovi z našeho příběhu konečně dočkali, Bethani byla v očekávání. Během rutinního ultrazvukového vyšetření však ještě s Timem netušili, jaké překvapení jim příroda nadělila. A že bude pořádné, to bylo jisté! Už z pohledu lékařů a sestřiček na obrazovku se dalo vytušit, že se děje něco nezvyklého a jedinečného. Pravdou je, že mladí novomanželé se v onen den dozvěděli, že přírůstek rozhodně nebude jen jeden!

https://www.relativelyinteresting.com/

Šok při ultrazvukovém vyšetření

„Uvěřit něčemu takovému? To se prostě nedá!“ tak začíná svůj příběh Bethani Webb z kanadské Alberty, když se postaví před kameru televizní společnosti CBC News a vypráví o momentu, kdy se s manželem dozvěděli, že nečekají jen jedno miminko, ale rovnou čtyři.

https://www.relativelyinteresting.com/

„Na čtyřčata se prostě nemůžete připravit, to přijde shora a musíte to přijmout,“ dodává Bethani. Neskrývá ale, že se jednalo o opravdový šok. Mladý kanadský pár měl totiž od svatby teprve rok a zamilovaní novomanželé teprve začínali uvažovat o dítěti. Tedy rozhodně o jednom, protože Bethani bylo v té době teprve 22 let, zatímco Timovi o rok více.

https://www.relativelyinteresting.com/

Den před Vánoci roku 2015

V září roku 2015 Bethani zjistila, že je těhotná. Tim chtěl ještě s dítětem rok počkat až si dovybaví bydlení, ale Bethani přirozeně otěhotněla záhy a oba manželé měli z těhotenství upřímnou radost. Jako každá budoucí maminka měla obavy z prvních 12 týdnů těhotenství, které jsou klíčové pro vývoj dítěte a netrpělivě čekala až miminko uvidí skrze obrazovku při prvním velkém ultrazvukovém vyšetření. K tomu došlo den před Vánoci roku 2015, kdy se manželé Webbovi dostavili na kliniku k rutinnímu komplexnímu vyšetření, které čeká na každou těhotnou ženu.

https://www.relativelyinteresting.com/

Zmatené pohledy na obrazovku

Už během vyšetření měla Bethani pocit, že se něco děje, něco, co nedokázala pojmenovat. K monitoru totiž přispěchal další personál, který nevěřícně počítal a sledoval pohyby na obrazovce. Ano, nebylo pochyb, zřejmě se jedná o dvojčata.

https://www.relativelyinteresting.com/

Po otázce, zda jsou v jejich rodině běžné vícečetné porody však s Timem zapochybovali, opravdu budou jen dvě? Ve dvou oblastech na obrazovce zahlédla jedno tlukoucí srdce, druhé, třetí. „To snad není možné!“ vykřikla údivem Bethani. „Jsou čtyři!“

https://www.relativelyinteresting.com/

Radost i panika

Jak se z dvoučlenné rodiny stane šestičlenná během jedné minuty? „Nebudu zastírat, že se o mě pokoušely mdloby,“ potvrdil později Tim. U Bethani zase probíhaly pocity vzrušení a radosti, které se střídaly se záchvaty paniky. „Jak je tohle možné?“ ptala se sama sebe Bethani.

https://www.relativelyinteresting.com/

V rodině Tima ani Bethani v minulosti žádné vícečetné porody neproběhly, v širokém příbuzenstvu nebyla žádná dvojčata ani trojčata. K tomu se mladý pár neléčil s neplodností a neprošel ani umělým oplodněním, kde je pravděpodobnost vícerčat vyšší. Jednalo se o zcela přirozené těhotenství dvou mladých lidí.

https://www.relativelyinteresting.com/

Šance? Nižší než výhra v loterii!

Jaká je pravděpodobnost, že se nějakému páru podaří přirozeně počít čtyřčata? Podle odborníků je snazší vyhrát v loterii, protože se tomu tak děje v jednom případě z 67 milionů porodů, ročně se rodí přibližně 3500 čtyřčat na celém světě. Kanadský pár se tak stal v roce 2015 jedním z těch, kteří se dočkali tohoto vzácného jevu.

https://www.relativelyinteresting.com/

Hned po tomto zjištění se dala celá rodina a přátelé do práce, aby se mohli mladí manžele o čtyřčata postarat. S bydlením pomohla Bethanina tchýně, protože v jejich jednopokojovém bytě nebylo pro čtyři děti místo.

https://www.relativelyinteresting.com/

Komunita uspořádala sbírku

Další pomocnou ruku nabídli přátelé. „Co bychom bez nich dělali?“ říká se slovy díků Bethani. Sbírka, kterou uspořádala komunita v Hythe v Albertě vynesla 50 tisíc dolarů, přičemž další finanční pomoc přinesla webová stránka GoFundMe. Oblečení, plínky, dětskou výživu i drogerii museli brzy manželé začít skladovat v místním kostele, doma už nebylo pro tolik pomoci místo.

https://www.relativelyinteresting.com/

Bethani a Tim zažívali neskutečné chvíle vděku, kterého se jim od místních lidí dostalo. „Na čtyři děti najednou jsme prostě nebyli připravení, bez pomoci bychom to nezvládli,“ přiznala později na televizní kameru Bethani.

https://www.relativelyinteresting.com/

Vše krát čtyři

„Měli jsme rozpočet na jedno dítě, neměli jsme dluhy a jedno bychom hravě zvládli,“ potvrzují manželé Webbovi. „Ale čtyři najednou? To jsou hned čtyři kočárky, čtyři autosedačky, čtyři postýlky, plenky všude stejně jako kojenecké mléko,“ hrozila se Bethani v samotném začátku.

https://www.relativelyinteresting.com/

Zatímco Tim neskrýval obavy ohledně přebalování všech novorozenců v jeden okamžik. „To je asi celodenní přebalovací maraton, ne?“ ptal se sám sebe Tim ještě před samotným narozením dětiček, kdy neskrýval obavy o budoucnost a zajištění čtyř stejně starých dětí najednou.

https://www.relativelyinteresting.com/

Strach z komplikací

Bethani a Tim žijí v severozápadní části Alberty ve vesnici Hythe, kde se každý zná s každým, což je úžasné, i proto se všichni místní jali mladým manželům pomoci. Kvůli vícečetnému těhotenství ale rozhodli lékaři o přesunu Bethani do moderní nemocnice v Edmontonu, kde by v případě potřeby mohla být poskytnuta mamince i předčasně novorozeným dětem patřičná péče. Naštěstí probíhalo Bethanino těhotenství zcela přirozeně a pohodově až do samého konce. Lékaři pak rozhodli o provedení císařského řezu ve 33. týdnu těhotenství, aby se předešlo komplikacím.

https://www.relativelyinteresting.com/

Na Den matek těsně před výročím

„Kouzelnická show,“ okomentoval v televizi později Tim porod, u kterého byl přítomen. „Prostě surrealistický moment, co víc k tomu říci, když postupně vytahují jednu dceru, druhou, třetí a pak čtvrtou.“ To ještě mladí manželé netušili, že překvapením toho dne ještě není konec. Už to, že se jedná o čtyřčata bylo neskutečné, k tomu se narodily všechny dívky. Jako den porodu byl zvolený Den matek, což Bethani považuje dodnes za neskutečný dar. První pohled na právě narozené dívky byl však ještě magičtější. „Jsou to jednovaječná čtyřčata,“ zvolal lékař, zatímco Tim s Bethani začali přemýšlet, jak je od sebe rozeznají.

https://www.relativelyinteresting.com/

Emily, Grace, McKayla a Abigail na scéně

Čtyřnásobná radost je nezměrná, což potvrzují oba rodiče, ale současně jsou si vědomi všech nástrah, těžkostí a neskutečné práce při jejich výchově. „Vůbec jsme netušili, jak je od sebe rozeznáme. Museli jsme jim na začátku nabarvit nehty na nohou různými odstíny,“ směje se dnes Bethani. „Později měla každá dívka různě barevné náušnice, ale brzy se projevily jejich temperamenty, takže bylo jasné, která je která.“

https://www.relativelyinteresting.com/

Od svého narození jsou malé dívenky hvězdami virálních videí a fotek, k čemuž pomohla také profesionální fotografka Cassandra Jones. „Je to požehnání,“ uzavírají svůj příběh manželé Webbovi, „ale je jisté, že prvních několik let bude šílených, ale život přináší neskutečné věci!“

https://www.relativelyinteresting.com/

Zdroj: relativelyinteresting.com