Ihned potom, co vypijete šálek kávy, musíte běžet na záchod? Tak zde je důvod PROČ!

Ne na každém, kdo konzumuje kávu, se projeví stejné účinky, ale pro většinu případů platí to stejné!

Je vědecky dokázáno, že káva stimuluje mozek, ale je také něco na tom, že řada lidí ihned po vypití šálku kávy běží na toaletu.

PRAVDA! Káva ve Vás probouzí potřebu jít na kafe!

Čtěte také: Do 100 litrového pytle nasypala zeminu a zasadila brambory. Když zjistíte, že se jí urodilo více než 1 kilo brambor, začnete je sázet stejně!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tento účinek kávy se neprojevuje u všech, kteří ji konzumují. Zpravidla platí, že pouze 3 z 10 lidí čelí tomuto „traumatu“. Přestože většina lidí si myslí, že kofein má laxativní účinek, studie ukázaly, že tomu tak není. Totéž se stává, když lidé pijí kávu bez kofeinu.

Vědci věří, že laxativní účinek kávy je způsoben jeho kyselou povahou. První tajemství, které vědci zjistili, je, že důvodem je vyšší hladina žaludeční kyseliny, která díky kyselině chlorogenové aktivuje žaludek.

Pití kávy také zvyšuje gastrin, který uvolňuje svaly análního otevření. Současně káva zvyšuje hladinu cholecystokininu, který uvolňuje enzymy a reguluje vylučování těla. Díky svým kyselinám káva ovlivňuje schopnost Vašeho organismu rychle trávit, a zpravidla během 4 minut musíte tak jít na toaletu.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou!