Ikonické památky, které původně lidé nenáviděli. Víte, o jakých je řeč?

U některých památek se v dnešní době fotí spousta turistů, aniž by věděli, že v minulosti byly tyto monumenty terčem nenávisti nebo posměchu. Proč se názor na ně za poslední léta změnil a co si o některých slavných stavbách či uměleckých dílech mysleli jejich současníci?

Centrum Pompidou

Budova se nachází v Paříži a je místem, kde se ukrývají nejluxusnější díla moderního umění. Má však tak moderní a experimentální tvar, že si na ní někteří dodnes nemohou zvyknout. Mají pocit, že stále není dokončená a vadí jim výrazné industriální prvky. Budova podle některých nezapadá mezi klasické domy a narušuje tak příjemné pařížské prostředí. Místní tvrdí, že je Paříž elegantní a sofistikovaná a takový design do ní prostě nepatří.

Střep

Mrakodrap, který sahá k mrakům v Londýně je pro mnohé místní obyvatelstvo důvodem k znechucení. Budova má 72 pater a vyhlídkovou plošinu. Architekt Renzo Piano se nechal inspirovat železničními tratěmi a plachetnicemi poblíž této oblasti. Projekt byl dokončen v roce 2009, ale obyvatelé ho vnímají jako narušení tradičního Londýna.

Čtěte také: Těchto 10 bylin zlepší váš duševní i fyzický stav. Zapomeňte na léky a zkuste sílu přírody

Sagrada Familia

Nedokončený římskokatolický kostel, který se nachází ve Španělsku, vytvořil architekt Antoni Gaudi. Stavba započala už roku 1882 a dokončena by měla být do roku 2026. Architektura má působit organickým až rozpadajícím se dojmem, stejně jako většina staveb od Gaudiho. Mnoho lidí ale pro jeho výstřelky nemá pochopení.

Socha Krista jako krále

V polském Swebodzinu je postavena socha Ježíše Krista s korunou do výšky 33 metrů. I přesto, že je perfektně provedena a k její tvorbě byly vynaloženy nemalé finanční prostředky, místním se prostě nelíbí. Způsobilo to rozpory mez křesťany a ateisty. Kromě toho jsou do okolí sochy umístěny antény a další nevkusné prvky, tudíž většina lidí považuje takovou tvorbu za velmi nezdařilou.