Člověk se učí každý den. Čím déle praktikujete různé domácí práce, přicházíte na spoustu triků a vychytávek i sami. Některé z následujících tipů vám možná další úklid nebo přípravu oběda zase o trošku ulehčí.

Papírové utěrky v lednici vám ulehčí úklid

Možná už tento trik znáte, pokud ale ne, určitě to vyzkoušejte. Papírové utěrky jsou vhodné zejména do plastových boxů na ovoce a zeleninu ve spodní části lednice, a také do polic ve dveřích lednice. Zachytí opadané části zeleniny a pohlcují nadměrnou vlhkost, která v lednici kondenzuje. Pokud do lednice ukládáte potraviny ve sklenici, zůstávají na policích lepkavá kolečka. Podložte tedy utěrkou i jednotlivé sklenice. Možná to vypadá malinko nevzhledně, ušetří vám to ale spoustu práce při příštím úklidu. Dalším tipem je obalení polic v lednici potravinářskou folií. Police vyjměte, pořádně umyjte a hlavně usušte. Poté je zabalte do fólie. Při příštím úklidu už jen vyměníte fólii.

Když se vaření a pečení tak úplně nedaří

Přesolili jste polévku? Nezoufejte, nemusíte začínat od začátku. Do příliš slané polévky přidejte dva vaječné bílky. Ty pohltí velkou část soli. Pokud se vejce do polévky nehodí, můžete bílky jednoduše vybrat.

Pokud vám nejde upečený moučník, například bábovka, vyklopit z formy, je nutné povrch formy zchladit. To proveďte tak, že namočíte utěrku do studené vody a přiložíte ji na formu.

Loupání česneku a brambor vás u vaření zdržuje. Česnek oloupejte velmi jednoduše. Odřízněte pouze „tvrdý koneček“ a česnek zmáčkněte plochou stranou nože. Slupka se sama odloupne. S bramborami postupujte následovně – po uvaření brambor ve slupce je sceďte a vysypte je okamžitě do připravené mísy se studenou vodou a ledem. Tento šok způsobí, že slupky půjdou z brambor odstranit naprosto hladce.

Sdílejte článek