IQ Test: Tuto matematickou hádanku vyřeší pouze 24% Čechů a Slováků – na první pohled vypadá snadno

Dnes jsme si pro vás další zajímavou hádanku, tentokrát z oblasti matematické. Ti z vás, kteří mají matematiku rádi a orientují se v ní, budou zřejmě jásat, protože na řešení hádanky přijdou velmi rychle. Není to ovšem pravda, protože znalost matematiky neznamená, že bude tato hádanka správně vyřešena. Ke správnému řešení hádanky je zapotřebí hlavně důvtip, bystrost, logické uvažování a vysoké IQ. Pokud jste tedy jedincem, který se může pochlubit vysokým IQ, neměla by vám tato hádanka dělat velké potíže. Někteří z vás budou možná překvapeni, protože vyřešením se mohou dozvědět, že právě oni jsou jedinci s vysokým IQ.

Náročná matematika

Abychom to tedy shrnuli, tak tuto matematickou hádanku mohou vyřešit pouze ti jedinci, kteří mají extrémně vysoké IQ. Osob s opravdu extrémně vysokým IQ moc není, takže pokud se vám to podaří, zařadíte se do elitní skupiny inteligentních lidí. Pokud se vám to však nepodaří, navzdory tomu, že vysoké IQ máte, nezoufejte. Jedná se o opravdu náročnou hádanku, která však v žádném případě nemá za cíl lidi dělit. Pokud ovšem díky této hádance zjistíte, že máte vysoké IQ, pak vám samozřejmě gratulujeme.

Jak pracuje mozek

Testy IQ velmi věrně zdůrazňují, jak člověk myslí, jedná a jak mu pracuje mozek. Určují naši inteligenci, nicméně bychom jim neměli věřit úplně stoprocentně. Vždy bychom měli raději věřit svým instinktům, srdci a sobě samému. V případě tohoto matematického rébusu po vás budeme chtít jeho řešení. Možná vás překvapí, že k této hádance existují dva správná řešení. Hádanka je sama o sobě takovým malým IQ testem.

Čtěte také: Do pračky jsem spolu se zimní bundou přidala i 3 tenisové míčky. Když zjistíte, proč jsem to udělala, budete to tak dělat také

Tabulka s příklady

Před vám je obrázek s čísly ve čtyřech řadách. Vaším úkolem je samozřejmě přijít na číslo, které se má dosadit za červený otazník. Tato hádanka pochází od Davida Wolfa a po internetu se šíří už velmi dlouho. Vezměte tedy do ruky pero a zkuste si na papíře tuto hádanku vyřešit. Nebude to tak snadné, ale pevně věříme, že se o to aspoň pokusíte.

Správná řešení

První správné řešení je číslo 40. Toto číslo je součástí logického řetězce. Druhým správným řešením je číslo 96, neboť zde se násobí následujícím způsobem 1 + (4×1) = 5, 2 + (2×5) = 12 atd. Nyní porovnejte vaše výsledky s těmito správnými a zjistěte, jak na tom jste s inteligencí. Podaří-li se vám to, můžete si gratulovat. Máte podobnou inteligenci jako génius Einstein.