David Hampl
17 října, 2019

Není pochyb, že úmrtí manžela bylo pro Ivanu Gottovou zcela jistě nejtěžším okamžikem jejího života. Vzhledem k tomu, jak mimořádnou osobností Karel Gott byl, ale jeho úmrtím nic neskončilo. Naopak, Ivanu čekala náročná organizace veřejného rozloučení. Vše se jí podařilo zorganizovat velmi dobře a důstojně, tak jak si Karel Gott zasloužil. A kromě toho se během oficiálního rozloučení působila velmi silně, psychicky vyrovnaně a elegantně.

Důstojné rozloučení

Veřejnost se s Karlem Gottem mohla rozloučit v pátek jedenáctého října v rámci smuteční akce na pražském Žofíně. Podle neoficiálních údajů se se slavným zpěvákem k jeho vystavené rakvi přišlo od rána do večera rozloučit až padesát tisíc lidí. Další rozloučení se konalo o den později. Zádušní mše za zemřelého zpěváka v katedrále svatého Víta byla sice určena jen pro pozvané hosty, ale lidé ji mohli sledovat živě prostřednictvím televize i internetu.

Většina pozornosti byla během této smuteční akce samozřejmě upřena na Gottovu nejbližší rodinu, tedy manželku Ivanu a dcery Dominiku, Lucii, Charlottu a Nelly. Všichni je zcela zaslouženě obdivovali, jak dokázaly být v tak těžkém momentu silné a vyrovnané. I když v Ivanině tváři bylo patrné, jak obrovskou bolest a ztrátu prožívá, po celou dobu působila velmi důstojně a navíc byla i velkou oporou pro své dvě malé dcery, třináctiletou Charlottku a jedenáctiletou Nelly.

Elegance a styl

Ivana si s celou organizací posledního rozloučení dala opravdu velkou práci a nepodcenila ani výběr oblečení, ve kterém ona a její dcery na zádušní mši dorazily. Všechny působily velmi elegantně. Ivana měla na sobě černý kabát, pod ním černé šaty a na hlavě malý klobouček se závojíčkem přes obličej. Podle některých se tak velmi podoba italské herečce Minice Bellucci v bondovce Spectre. Elegantně a decentně byly oblečeny i všechny Gottovy dcery, a ukázaly tak, že po svém otci zdědily styl a smysl pro eleganci, kterým byl Karel Gott pověstný.

Sdílejte článek