Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou plná bolesti. Co řekla veřejnosti, fanouškům a všem ostatním? A jak došlo k úmrtí jejího manžela? Z těchto slov mrazí nejenom fanoušky

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80 let. Okamžitě se zvedla vlna kondolencí i vzpomínkových příspěvků na sociálních sítích i v médiích. Tato zpráva zasáhla téměř každého napříč generacemi. Pro starší ročníky reprezentoval Karel Gott celebritu prvního formátu, pro mladší zase osobu, jejíž písničky se i po dlouhých letech stále hrají v rádiích a jsou populární i u mladších lidí. Snad nikdo nebyl touto zprávou zcela nezasažen.

Opustil nás ve spánku

Podle mluvčí rodiny zemřel zlatý slavík v poklidu, v noci, uprostřed rodinného kruhu. V poslední době bojoval s vážnými zdravotními problémy. Jen před pár týdny oznámil, že trpí leukémií. Všichni ale věřili, že se z toho obdivovaný zpěvák zase otřese a znovu vystoupí na pódiích před zástupy svých fanoušků. To se ale bohužel nestalo a jeho hlas už nyní zní v nebeských výšinách.

Ačkoliv jeho odchod jistě nenechá chladným nikoho, největší šok a bolest samozřejmě prožívají jeho nejbližší – manželka Ivana, dvě malé dcerky a také dospělé dcery z předchozích vztahů. Právě jeho manželka byla jednou z prvních, která tuto hroznou zprávu přinesla veřejnosti. „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ prohlásila Ivana Gottová.

Čtěte také: Moje kamarádka objevila tuto metodu. Pomocí geniálního způsobu si snadno vypěstujete ananas přímo ve vašem bytě

Je jasné, že jeho odkaz nebude jen tak zapomenut. Na poslední rozloučení s tímto idolem národa se dle odhadů chystají přijít statisíce lidí. To samo o sobě dokazuje, jak velmi byl oblíben a jak snadno si dokázal získat srdce nejen obyčejných lidí, ale také svých kolegů či pěveckých konkurentů. Přesto může být pro všechny útěchou, že odešel v poklidu mezi svými nejbližšími, bez nutnosti být upoután na nemocniční lůžko. Takovou smrt si jistě zasloužil.