Jablka nemusí být jen k jídlu! Takto se dají využít

Jablka patří mezi oblíbené ovoce s velkým přínosem pro zdraví. Jsou plná vitamínů, minerálů a organických sloučenin, které naše tělo potřebuje pro správné fungování. Málokterá hospodyňka ale ví, že toho dokáží mnohem víc, a to nejen při konzumaci. Například urychlují zrání jiných druhů ovoce a zeleniny, jako jsou banány, kiwi nebo rajčata, protože uvolňují ethylen.

Jablko vyleští sklo i zrcadlo

Pokud máte doma okenní skla pokrytá otisky prstů, mastnými skvrnami nebo jinými nečistotami a nechcete utrácet peníze za drahé čističe oken, rozkrojte jablko napůl a potřete je s ním. Nakonec vezměte suchý hadřík, kterým povrch rozleštíte dosucha. Uvidíte, jak budou zářit čistotou a nečistoty na nich nebudou tak snadno ulpívat. Podobný postup můžete volit při čištění zrcadel v koupelně.

Jablko dokáže zabránit tvoření hrudek ve třtinovém cukru. Stačí, když do nádoby k němu vložíte kousek jablka, a cukr zůstane přesně v tom skupenství, v jakém jste si ho zakoupili. Jelikož jsou jablka skvělé zvlhčovače, vyplatí se dát je do chlebníku nebo k oblíbeným sušenkám. Potraviny pak vydrží déle čerstvé.

Čtěte také: 5 domácích tajemství, která moderní ženy neznají

Místo osvěžovače vzduchu

Všichni víme, jak voní jablko se skořicí. Vy si takovou vůni můžete připravit kdykoliv jen budete chtít. Potřebovat k tomu budete jen jedno jablko, pár nalámaných tyčinek skořice a případně také kousek pomerančové kůry. Jablka nakrájejte na malé kousky, rozložte na noviny a nechte usušit. Poté je smíchejte s ostatními ingrediencemi a nasypte do tylových sáčků, které rozvěsíte po domě.

Jelikož jablka obsahují prospěšný pektin, dokáží omladit pokožku. Můžete je buď nakrájet na kolečka a jednoduše přiložit na obličej, nebo je nastrouhat a spolu s trochou ovesných vloček a olivového oleje z nich vyrobit prvotřídní masku. Kromě těchto netradičních způsobů využití je samozřejmě důležitá i konzumace jablek. Kromě prospěšných látek totiž dokáží zatočit s nevolností během jízdy autem. Největší účinek mají v tomto případě zelená jablka.