David Hampl
18 listopadu, 2021
,

Bílé ponožky vypadají vždy hezky, ale bohužel jsou dokonale bílé pouze ve chvíli, kdy si je zakoupíme. Již po prvním praní se trochu zabarví a jsou lehce šedivé. Navíc na špičkách a patách často ztmavnou ještě více kvůli prachu a špíně. Ani klasické bělení nemusí vždy pomoci a ne všechny druhy tkanin zvládnou tento drastický postup dobře. Ve skutečnosti jim bělením můžete spíše uškodit. Naštěstí existují účinné a jednoduché způsoby, jak obnovit bělost ponožek.

Následující metody pochopitelně nemusíte používat jen a pouze na bělení ponožek. Pomohou vám zbavit se zašedlé látky bez ohledu na to, o jaký kus oblečení se jedná. Košile a dokonce i tenisky vám budou zaručeně vděčné, když jim navrátíte jejich původní bělost místo toho, abyste je po několika praních museli okamžitě vyhodit, protože již nevypadají hezky a nechcete je nosit mezi lidmi.

Základová fotografie zdarma na téma chlazení, chodidla, dvojice
https://www.pexels.com

Jak bělit ponožky pomocí běžných surovin z kuchyně

Podívejme se na první metodu k bělejším a krásnějším ponožkám. Do misky s teplou vodou dejte polévkovou lžíci soli a důkladně promíchejte. Jakmile se sůl rozpustí, ponořte ponožky na 10 minut do vody. Po uplynutí této doby je můžete vyndat a vyprat jako obvykle v pračce. Uvidíte, že budou nádherně bílé a přitom k tomu potřebujete jen trochu soli a pár minut svého času.

Spolehněte se na citronovou šťávu a jedlou sodu

Vyzkoušet ale můžete i jiné varianty. Ponožky namočte do teplé vody. Potom je vyjměte z vody a posypte jedlou sodou a citronovou šťávou. Ponožky potřete, aby se citronová šťáva s jedlou sodou rovnoměrně rozložila, a nechte směs chvilku působit. Poté dejte ponožky do misky s teplou vodou na 5 minut. Nakonec je vyjměte z misky a vyperte v pračce jako obvykle. Velmi rychle uvidíte, že tato jednoduchá a přitom velmi efektivní směs skutečně funguje. A přitom nepotřebujete žádnou chemii.

Sdílejte článek