Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte na nákup drahých produktů a vytvořte si přírodní masky na vlasy. Zvládnete je doma, vyjdou na pár korun a výsledek? Dokonalý!

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Většina žen proto touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech. Kvalitu našich vlasů ovlivňuje mnoho faktorů, jedním z nich je určitá genetická predispozice, kterou příliš ovlivnit nelze. Další faktory, jako jsou například péče o vlasy a jídelníček s obsahem vitaminů a minerálních látek, které vlasům prospívají, již ale do určité míry ovlivnit můžeme.

Vyzkoušejte domácí masku na vlasy

Pokud i vy patříte mezi ty ženy, které se o svoje vlasy starají, ale stále vám k jejich přirozené kráse něco chybí, nezoufejte.  Péči o vlasy nemusíme vždy nutně svěřit do rukou odborníků. Máme pro vás osm jednoduchých masek, s jejichž pomocí své vysněné vlasy snadno získáte. Všechny recepty obsahují pouze přírodní látky, jejichž pozitivní účinky na vlasy byly mnohokrát prokázány a vyzkoušeny.

Správný postup pro aplikaci vlasových masek

Vlasy nejprve umyjte klasicky šamponem a lehce prosušte ručníkem. Poté pomalu naneste vlasovou masku buď jen ke kořínkům, nebo po celé délce vlasů. Záleží na konkrétní masce, kterou zvolíte. Pokud máte delší vlasy, sepněte je na temeni hlavy skřipcem. Vlasy následně překryjte igelitem a celé nakonec ještě zabalte do suchého ručníku. Vhodné je poté vlasy pomalu přes ručník fénovat, teplo totiž pomůže účinným látkám lépe proniknout do vlasů. Doba působení se u jednotlivých masek liší, ale v průměru to bývá přibližně jednu hodinu. Po uplynutí této doby ručník i s igelitem sundejte a vlasy důkladně opláchněte vodou. Vlasy nemyjte šamponem, ani nedávejte již žádný kondicionér či jiné stylingové přípravky, vlasy by to příliš zatěžovalo.

Čtěte také: Nejlepší řešení pro ty z Vás, kdo spí na boku, abyste dosáhli bezbolestné a klidné noci!

Rajčatová vlasová maska

Rajčata v sobě obsahují mnoho minerálů a vitamínů, které jsou pro naše vlasy prospěšné a pozitivně stimulují růst vlasů. Zralý plod je bohatý na kyselinu listovou, vitamin A a C, draslík i zinek. Příprava vlasové masky z rajčat je velmi jednoduchá. Připravte si několik zralých rajčat a oloupejte je. Zbylé části poté důkladně rozetřete do podoby homogenní směsi a pomalu naneste na vlasy, především k vlasovým kořínkům. Masku nechte působit po dobu patnácti až dvaceti minut.

Vlasová maska se šťávou z cibule

Na tuto masku budete potřebovat šťávu z cibule, kterou jednoduše získáte rozmixováním cibule. Na středně dlouhé vlasy budete potřebovat přibližně dvě polévkové lžíce této šťávy. Dalšími ingrediencemi jsou jedna polévková lžíce koňaku a šest polévkových lžic vývaru z kořenové zeleniny. Všechny tři tyto ingredience smícháme a výslednou směs poté naneseme na vlasy, opět je vhodné masku aplikovat především ke kořenům. Po aplikaci vlasy překryjte igelitem a nechte působit přibližně hodinu. Poté vlasy umyjte šamponem.

Vlasová maska z medu

Jednou z velmi často doporučovaných přírodních látek, kterou můžete v péči o vaše vlasy využívat, je med. Med v sobě skrývá velké množství prospěšných látek, například vitamíny C a B6 či minerální látky, jako je vápník, draslík, fosfor, zinek či železo. Má skvělé hydratační účinky a již od starověku byl používán v léčitelství pro své antibakteriální a antiseptické účinky. Oblíbená je například maska z kombinace medu, vajíčka a brandy. Stačí jednoduše smíchat jednu lžíci medu, brandy a jeden žloutek. Vše důkladně promícháme a směs poté naneseme po celé délce vlasů od kořínků až ke konečkům. Opět je vhodné nechat masku působit přibližně po dobu jedné hodiny a vlasy překrýt igelitem. Tuto zázračnou masku můžeme aplikovat klidně každý den.

Vlasová maska plná vitamínů

Pokud se domníváte, že vaše vlasy potřebují opravdu intenzivní kúru, tato maska je přesně pro vás. Stačí smíchat lněný olej s lopuchovým olejem a s obsahem přibližně dvaceti tobolek vitamínů A a E. Vše důkladně promíchejte a aplikujte ke kořínkům. Vlasy překryjte igelitem a nechte působit po dobu jedné hodiny. Poté vlasy umyjte šamponem. Masku se doporučuje aplikovat třikrát týdně.

Vlasová maska s hořčicí

Další masku, která podporuje růst a kvalitu vlasů, lze připravit pomocí dvou set mililitrů kefíru, jednoho žloutku a jedné polévkové lžíce mleté hořčice. Směs pečlivě promíchejte, aby se hořčice s ostatními ingrediencemi dobře spojila a následně ji aplikujte k vlasovým kořínkům na dobu asi čtyřiceti až šedesáti minut.

Vlasová maska s pivem

Na tuto jednoduchou masku budete potřebovat pouze dvě věci – pivo a žloutky. Na běžné množství vám postačí přibližně dvě stě mililitrů piva a dva žloutky. Obě ingredience spolu důkladně spojte, až se vytvoří pěna. Směs poté aplikujte po celé délce vašich vlasů a pod igelitem nechte působit asi hodinu.

Vlasová maska se směsí olejů

Oleje jsou obecně známy svými skvělými účinky na vlasy a vlasovou pokožku, pozitivní účinky přírodních olejů na naše vlasy jsou známé už po staletí. Na tuto masku budete potřebovat tři druhy olejů, olivový, kokosový a ricinový. Všechny tři ve stejném poměru smíchejte, množství závisí na délce vašich vlasů a aplikujte ke kořínkům. Následně za pomoci konečků prstů pokožku hlavy promasírujte a poté překryjte igelitem a nechte působit po dobu přibližně jedné hodiny. Poté masku spláchněte za pomoci vody s citronovou šťávou.

Vlasová maska se semínky petrželky

Na závěr jsme si nechali poněkud netradiční masku, jejíž pozitivní účinky vás ale mile překvapí. Maska je velmi bohatá na nejrůznější vitamíny a také mastné kyseliny. Na tuto masku stačí rozemlít požadované množství petrželových semínek a ty poté společně s malým množstvím vody aplikovat k vlasovým konečkům.