Jak často a čím hnojit pokojové rostliny?

Není žádným tajemstvím, že péče o pokojové rostliny je jiná než péče o ty zahradní. Půda v květináči bývá chudší na stopové prvky, a proto je důležité je čas od času přihnojit. Vynikající prostředek si naštěstí můžete vyrobit sami doma. Nejuniverzálnějším hnojivem je to kvasnicové, které rostlinám poskytnou vše, co potřebují pro normální růst a kvetení. Navíc se snadno připravuje.

https://mirhitrostey.com/

Kvasnice mají spoustu blahodárných účinků

Kvasnice jsou vynikajícím zdrojem stopových prvků, aminokyselin a dalších cenných látek. Také provzdušňují půdu, což aktivuje růst kořenů, kterými rostlina absorbuje živiny.

https://mirhitrostey.com/

Také podporují dělení buněk, a tím i růst rostlin. Hnojivo přináší rychlé výsledky, už po pár dnech používání budou vypadat zdravěji, svěžeji a zkrátka lépe.

Čtěte také: Odborníci z NASA bijí na poplach: Dejte si pozor na toxiny a viry ve svém domově – jedná se i o tyto květiny!

https://mirhitrostey.com/

První věc, na kterou byste měli myslet, je to, že pokojovou rostlinu byste neměli hnojit první tři měsíce po nákupu. Půda, se kterou se prodávají v květinářství, je speciálně hnojená, aby rostlinám dodala vše potřebné. Postupem času se však vyčerpává, květy mizí a listy žloutnou a vadnou.

https://mirhitrostey.com/

Kdy hnojit?

Dále pamatujte, že existují tři hlavní období, kdy je třeba rostlinu přikrmovat, i když vypadá dobře.

Prvním obdobím je předjaří, kdy aktivně rostou a potřebují spoustu energie. Navzdory tomu, že jsou pokojové, cítí příchod slunečních dní a jejich výživa v tomto období je nesmírně důležitá.

https://mirhitrostey.com/

Dalším obdobím je léto, obzvláště, pokud rostliny plodí.

https://mirhitrostey.com/

Naposledy přihnojte pokojovky během pozdního podzimu před nástupem chladnějších dní, než zpomalí svůj metabolismus.

https://mirhitrostey.com/

Kvasnicové hnojivo snadno vyrobíte smícháním deseti gramů suchého droždí se lžičkou cukru. Vše přelijte litrem vody a nechte roztok tři hodiny louhovat na tmavém místě. Pokud připravujte hnojivo pro více rostlin, musíte zvýšit koncentraci. V takovém případě vezměte třicet gramů kvasnic a dvě polévkové lžíce cukru na stejné množství vody. Hotové hnojivo musí být před použitím zředěné vodou v poměru 1 : 10.

https://mirhitrostey.com/

Zdroj: mirhitrostey.com