Jak dokonale vyčistit spáry pomocí jediného pomocníka?

Detaily v domácnosti mohou mít obrovský vliv na to, jak se doma cítíme. Jakmile máte špinavý domov, nemůžete být v klidu a pořádně se uvolnit. Čisté spáry mezi dlaždicemi jsou jedním z míst, které udělají velký rozdíl na první pohled. Většina lidí se tomu vyhýbá, ale neměli byste to dělat. Přinášíme vám jednoduchý trik, díky kterému odstraníte i největší nečistoty z koupelny.

Čištění spár jedlou sodou

V první řadě smíchejte jedlou sodu a trochu vody. Musí vám vzniknout hustá pasta, kterou nanesete na spáry mezi obklady v koupelně nebo kuchyni. Nechte ji 15 minut působit. Potom se vraťte, vezměte do ruky zubní kartáček a pusťte se do práce. Vydrhněte spáry a nakonec všechno otřete čistým, vlhkým hadříkem. Je to velmi snadné, i když budete muset spáry chvíli drhnout.

Obrovskou výhodou této metody je fakt, že jedlá soda odstraní i velmi odolné nečistoty. Navíc je levná a ekologická. Nebude vás to stát téměř žádné peníze a váš domov bude bez škodlivé chemie. Bohužel bez drhnutí to nepůjde, ale tuto činnost rozhodně nemusíte dělat příliš často. Jednou za čas si na to udělejte čas a vrhněte se na své obklady. Rozhodně si to zaslouží.

Čtěte také: Češi si chválí tento domácí rozmrazovač oken, který si snadno vyrobíte doma za pár korun

Proč využívat ekologické prostředky v domácnosti?

Nikdo z nás nechce mít domov plný chemie. Jestli máte doma malé děti, jistě chcete, aby vyrůstali ve zdravém a bezpečném prostředí. Prakticky na všechno v domácnosti vám postačí přírodní prostředky. Jedlá soda, ocet (lihový, jablečný a bílý), kyselina citronová (citronová šťáva) a peroxid vodíku vám skvěle poslouží pro dokonale čistou domácnost.

Další velkou výhodou je fakt, že tyto prostředky jsou velmi levné. Jedlou sodu i kyselinu citronovou najdete v obchodě za pár korun. Ocet není vůbec drahý a všechny tyto pomocníky můžete použít na desítky způsobů. Stačí jen zjistit, jak je používat a pro jaké povrchy se hodí nejlépe. To si vždy zjistěte, abyste si doma nic nezničili.

Zdroj: dk.newsner.com