Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí zákeřného útoku kyselinou. Co se s ní vlastně stalo, jaké má následky a jak jí tento útok poznamenal? Toto je její osud

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato dívka, která se jako devatenáctiletá přihlásila do soutěže, které se konala v ruském Soči. A byla to právě tato dívka, tedy Eleonora Kondratyuková, které se podařilo danou soutěž vyhrát. Ukázala, že je v roce 1999 tou nejkrásnější dívkou v Rusku. To jí samozřejmě přineslo velkou popularitu, včetně té negativní.

Byla napadena dvěma muži

Právě ona popularita se jí stala osudnou. Zaútočili na ní dva muži, kteří měli jasný cíl. Zatímco u mnohých útoků je důvodem znásilnění nebo třeba krádež, zde šlo o něco zcela jiného. Konkrétně chtěli daní muži zničit skutečně to nejcennější, co Eleonora Kondratyuková měla. A to její krásu. /tok byl jasně promyšlený a nejhorší na něm bylo, že byla použita kyselina. Co může s lidskou tkání napáchat, to dnes ví každý.

Čtěte také: Dívky sdílejí své fotky před a po aplikaci make-upu. Některé z nich nejsou k poznání!

Šokováni byli i lékaři

Bylo jasné, že Eleonora Kondratyuková bude potřebovat odbornou pomoc. Útok byl ale tak rozsáhlí, že i lékaři byli šokováni tím, jaké popáleniny má. Logicky začali její rodiče připravovat na nejhorší. Pokud se jí podaří přežít, už nikdy nebude její život jako dřív. Budou tu fyzická omezení, stejně jako psychické problémy. To je častý jev takových útoků.

Eleonora Kondratyuková napsala knihu

Bojovala statečně a zvítězila. Bylo jasné, že její krása byla pryč, ale stále se může radovat z toho, že žije. Nikdo neví, co se jí odehrávalo a odehrává v hlavě. Něco však zjistit přece jenom lze. A to díky knize, která nese název „Já jsem si vybrala život“. Už její titul poměrně jasně ukazuje na to, že na rozdíl od jiných obětí chtěla tato žena žít, bez ohledu na tom, jaký bude mít útok od kyseliny následky.

Popisuje samotný útok

Šokující na vydané knize je to, že po více než 19. letech odtajnila i to, co se jí stalo. Popisuje zde samotný útok. To, kdy se pohybovala v okolí školy, kde bylo na nádvoří několik dětí. Najednou viděla dva muže, jak kolem nich běželi, a to i jejím směrem. Najednou cítila, jak jí někdo chytá za vlasy a dále už jenom tekutinu ve svém obličeji. Chvíli potom nastala obrovská bolest spojená s obličejem, rameny a také krkem. To byly následky toho, kdy byla polita kyselinou sírovou.

Policie vypátrala strůjce tohoto hrůzného činu

Zcela nečekané bylo, proč se vlastně toto stalo. Policie nejprve vypátrala muže, kterým byl Ruben Grigoryan. Tomu modelka neopětovala jeho náklonnost a tak se rozhodl pro pomstu. Byl to právě on, kdo si najal dva muže, aby tento hrůzný čin vykonali. Těm za to zaplatil a dal jim jasné instrukce, co musí udělat. Zničit kyselinou krásu této dívky. Tento strůjce velkého zla dostal jako trest 11 let vězení. Daní útočníci dostali 6 a 7 let vězení. Oba však zemřeli velmi brzy. První chvíli po vynesení rozsudku, další pár měsíců po nástupu do vězení. Spekuluje se o tom, že je zabili spoluvězni.

Jak je na tom Eleonora Kondratyuková nyní?

Co se podařilo lékařům? Dělali co mohli. Podařilo se jim zachránit jedno oko, ale nutno dodat, že zrak rozhodně není nijak dokonalý. Také se povedlo částečně nahrazovat kůži, ale je jasné, že následky popálenin jsou zde stále. Celkem podstoupila žena už více než 200 zákroků a rozhodně nelze říci, že by se jednalo o ty poslední.

Co dělá v současné době? Pomáhá. Věnuje se pomoci právě obětem trestného činu, a to těm, kterým bylo ublíženo velmi podobně. A to hlavně, pokud mají následky. Snaží se jim dodávat naději a hledá s nimi nový smysl života.