Jak mít zářivě čisté utěrky a ručníky? Inspirujte se speciální metodou praní!

Čisté ručníky a kuchyňské utěrky jsou vizitkou všech hospodyněk. Každá má svůj způsob praní, jedna je předepírá, jiná naopak nedá dopustit na vyvařování nebo chemická bělidla. Tyto způsoby praní však zatěžují životní prostředí, k tomu ničí strukturu vláken a vedou k poničení tkaniny. Jak tedy vyprat ručníky, aby byly zářivě čisté bez obav? Pomocí speciální metody budou jako nové a používané přísady stojí doslova pakatel!

https://www.zinoti.lt/

Běžný prášek na mastnotu nestačí

U kuchyňských utěrek je největším nešvarem mastnota a olejové skvrny, také ručníky trpí na zažranou špínu dovnitř vláken, proto je nutné je vyprat pořádně. Vyvařování však není s ohledem na spotřebu energií nejvhodnějším řešením, chemikálie jsou zátěží pro odpadní vody a životní prostředí, proto si připravte svůj vlastní prací prostředek z ingrediencí, které máte běžně doma!

https://www.zinoti.lt/

Ingredience

Co budete na vlastní prací prostředek potřebovat? Připravte si:

Čtěte také: Žlučníkové kameny? S touto metodou se jich snadno zbavíte!

  • prací prášek – 2/3 hrnku
  • jedlá soda – 1 lžičku
  • nechemické přírodní bělidlo na bázi kyslíku, peroxid vodíku apod. – 2/3 hrnku
  • rostlinný olej – 1 lžíce
https://www.zinoti.lt/

Postup praní

Do hrnce nalijte 2-3 litry horké vody z rychlovarné konvice, přidejte všechny ingredience. Olejová složka může někoho překvapit, ale v kombinaci s ostatními dokonale likviduje mastné skvrny.

https://www.zinoti.lt/

Utěrky a ručníky do roztoku namočte, aby byly zcela ponořené, nechte působit po dobu 4 hodin, ideálně po celou noc. Poté vymáchejte v čisté vodě a vložte do pračky, dejte prát na 60 °C na program „bavlna“ nebo obdobný.

https://www.zinoti.lt/

Pověste ven na sluneční paprsky, aby bylo prádlo dokonale čisté.

https://www.zinoti.lt/

Pro čisté prádlo udržujte čistou pračku

Proč není prádlo čisté ani při dodržení postupu? Jedním z důvodů může být znečištěný buben pračky. Pro vyčištění můžete použít kombinaci jedlé sody, octa a citronové šťávy, další radou hospodyněk je spustit prací program a vložit rozdrobenou tabletu do myčky. Poté ještě propláchněte, aby byla pračka připravená na další praní.