Jak můžete použít plastovou zátku od oleje?

Řepkový, slunečnicový nebo olivový olej – všechny se stáčejí do plastových lahví, které mají stejná víčka. Vybrat si můžete mezi mnoha variantami, od jednoho až po pět litrů. Víčka ale nemusíte vyhazovat, protože se vám budou v domácnosti velmi hodit. Jak víčka vypadají a proč je zbytečné je vyhazovat?

Chytré funkce obyčejného víčka

Obvykle víčka vypadají podobně. Když ho odšroubujete, najdete pod ní něco jako plastový špendlík. Aby bylo možné vůbec olej používat, musíte tento uzávěr odšroubovat. Po vypotřebování lahve pak letí i s víčkem do koše, což je velká škoda. Dělá to tak většina lidí, kteří možná teď změní názor, protože ukážeme možnosti, jak víčko využít.

Olej patří mezi látky, které mohou na oblečení nebo jiných látkách zanechat trvalé skvrny, které ho mohou zničit. Právě proto je na víčkách malý špendlík, který zabrání vylití oleje při náhodném odšroubování. Není to ale všechno, protože víčko má ještě spoustu vlastností, které můžete využít. Dávkování porcí oleje také není pro někoho jednoduché a tady znovu nastupuje víčko.

Čtěte také: Jak prát barevné ponožky? Takto nikdy nevyblednou

Víčko nechte stát v lahvi

Jestli máte zkušenost s tím, že při nalití oleje do misky nebo hrnce se vám rozprskne na všechny strany, tak nejste jediný. Nadávkovat olej může být velkým problémem, protože díky vzduchu v lahvi se snadno stane, že do misky nalijete o mnohem více. Plastovou krytku ale můžete využít také v tomto případě. Po sejmutí ho dejte dnem vzhůru do lahve s olejem.

Díky tomuto triku se zbavíte neštěstí, že budete muset olej sbírat po lince a také ho tím správně nadávkujete. Proudění oleje z lahve bude mírnější a vy se nemusíte obávat ani o své oblečení. Nebudete mít žádné skvrny na lince nebo sporáku, mastné lahve od oleje se stanou minulostí. Je to trik, který ocení všechny hospodyňky. Můžete ho vyzkoušet nejen na oleji, ale i také na některých obalech od mléka.

Zdroj: newsy.gotujmy.pl