Jak na podrážděnou pokožku: Zbavte se tmavých skvrn

Obezita, vystavení slunci, léky nebo léky jsou některé z příčin, které způsobují černé skvrny na těle především žen. Ačkoli tato nadměrná pigmentace nepředstavuje žádný zdravotní problém, je estetickou nepříjemností, které se snaží vyhnout řada lidí. Zde je postup, jak odstranit tmavé skvrny z podpaží a rozkroků.

Existuje mnoho žen, kterým záleží na tom, aby vypadaly dobře. Vzhled hraje ve většinové společnosti zásadní roli. Spousta lidí tak dělá vše pro to, aby dosáhla své vysněné postavy. Cesta k ní však může být příčinou estetických problémů. Mezi ně patří například lokální ztmavnutí pokožky.

Žádné zázračné masti – pomůže to, co již máte doma

Citron a jedlá soda

Čtěte také: Češi doma uklízí pomocí kuchyňských ingrediencí. Stačí jim ocet a hřebíček

V boji proti skvrnám je citron účinnou zbraní. Ať už se aplikuje přímo, či v kombinaci s jinými přírodními produkty, používá se toto silné bělidlo k přirozenému odstranění tmavých skvrn v podpaží a rozkroku. Pro účinné zesvětlení podpaží je smíchejte citron s jedlou sodou, dokud nezískáte pastu. Poté jednou denně aplikujte přímo na postiženou oblast po dobu jednoho týdne. Doporučuje se směs nerozmazávat, aby nedošlo k podráždění pokožky. Tímto způsobem se kromě odstranění skvrn sníží také pocení a zápach.

Citron, okurka a kurkuma

Tato směs se používá k hydrataci suchých oblastí těla a odstranění odumřelých kožních buněk. Smíchejte lžíci citronové šťávy, lžíci okurkové šťávy a špetku kurkumového prášku. Jakmile vznikne jednotná pasta, aplikujte ji na tmavé oblasti a ponechejte 20 minut.

Citron a jogurt

Tato kombinace je jednou z nejpoužívanějších. Zatímco citron působí jako bělidlo, jogurt pokožku hydratuje. Pro dosažení vytouženého výsledku smíchejte ½ šálku jogurtu se šťávou z vymačkaného citronu. Aplikujte na čistou pokožku. Po 30 minutách místo dobře opláchněte teplou vodou. Pro dosažení co nejlepšího výsledku se doporučuje aplikovat každý den po dobu jednoho týdne.

Citron a ricotta

Pastou vzniklou smícháním citronu s ricottou budete moci vybělit podpaží díky exfoliačnímu efektu, který účinně odstraňuje odumřelé buňky. Po důkladném smíchání obou složek naneste

na skvrny. Poté, co směs zaschne, tmavé části opláchněte vlažnou vodou. Tento postup opakujte po dobu jednoho týdne.

https://www.youtube.com/watch?v=nTZvbKpEfAA