Jak na sušení prádla v zimě? Tyto metody se vám budou hodit!

Sušení prádla je hračkou pro ty, kdo mají sušičku. Pak je vám úplně jedno, jestli je jaro, léto, podzim nebo zima. Pokud sušičku nemáte, pak je vám jasné, že prádlo se nejlépe suší v létě. Když je vystavíte slunečním paprskům a lehkému větříku, prádlo je usušené ihned. Sušení v létě zkrátka není žádný problém. Nicméně sušení v zimě může být problém, zejména když nemáte dostatek vnitřního prostoru pro jeho sušení. Naštěstí existují metody, na které zkušené hospodyňky přísahají!

Obracení tkaniny

Tato metoda se může zdát pro mnohé lidi pracná, nicméně ukázala se jako velice účinná. Díky ní se vaše prádlo vysuší nejrychleji. Pokud tedy máte v plánu prát hodně nebo máte hodně mokrého prádla (zmokli jste nebo jste si s dětmi hráli ve sněhu), můžete ji také vyzkoušet. Čas sušení se tak dá minimalizovat. Prádlo pověste tak, jak jste zvyklý. Můžete je dát blíž k topení, to sušení urychluje. Pak po chvíli prádlo otočte zevnitř ven – tedy je přetočte vnitřkem ven. A po chvíli opět venkem dovnitř. Toto opakujte až do úplného vysušení tkaniny.

Pozor na radiátory

Spousta lidí nedá dopustit na sušení mokrého prádla na horkém radiátoru. Je to sice rychlá metoda sušení prádla, nicméně není tak úplně dobrá pro naše zdraví. Dokáže totiž okamžitě zvýšit vlhkost vzduchu, a to může být velmi nebezpečné pro respirační systém lidí. Vysoká vlhkost vzduchu totiž znamená vznik plísní, a vdechovat jejich spory je rozhodně škodlivé.

Čtěte také: Sovětské bytové trendy, které se opět vrací do módy

Sušení mrazem

Pokud venku mrzne, můžete mokré prádlo pověsit na šňůru a nechat ho zmrznout. Led, který takto v oblečení vznikne, se začne přetvářet přímo do plynného skupenství, což znamená, že prádlo je možné sušit na sušáku venku také v zimě. Pozor ale: musí opravdu mrznout. Teploty kolem nuly nebo dokonce nad nulou bohužel nejsou účinné. Z prádla se tak stane krásně suché prádlo, jako byste ho sušili doma.