Jak na výrobu vůně do koupelny, která vydrží

Udržet koupelnu uklizenou a svěží je občas nadlidský úkol. Jeden den ji uklidíte a druhý den můžete začít znovu. A co teprve vůně. Jak udržet voňavou koupelnu, pokud v ní zrovna nemáte velké okno? Někdy je to naprosto nemožné. Musíte kupovat drahé osvěžovače vzduchu, které stejně nic nevydrží. Hned jak je použijete, už je ani necítíte. A nebo jsou otravné a příliš silné. Tomu je ale konec. V dnešním článku jsme si pro vás připravili návod na domácí osvěžovač vzduchu, který vás nezklame.

Zapomeňte na předraženou chemii

Osvěžovače jsou plné chemických a umělých látek, které škodí našemu zdraví. A představte si, že je neustále vdechujete? Copak byste dobrovolně dali hlavu k výfuku od auta a zhluboka se nadechovali? Přitom efekt je téměř stejný. Nemluvě o nebezpečných aerosolech, které spreje vypouští do atmosféry, a způsobují tak ozonové díry. Co takhle ušetřit vaše zdraví, peněženku a přírodu a vyrobit si vlastní osvěžovač za zlomek ceny za použití přírodních materiálů? Nikdy to nebylo snazší.

Hlavní přísada – toaletní papír

Tak to jste opravdu nečekali, že? Neděláme si z vás srandu. Opravdu si dnes vyrobíme osvěžovač vzduchu z toaletního papíru. Jak na to? Kromě toaletního papíru si připravte také oblíbený vonný olej. Naše rodina má ráda levandulový, ale vám možná vyhovuje něco jiného – citrusy nebo něco sladšího? Výběr je zcela na vás.

Čtěte také: Využití zázvoru na mnoho způsobů. Který pomůže vám?

Postavte toaletní papír narolovanou stranou na stůl. Nyní koukáte na jeho plochu. Nebo hranu. Nazvěte to, jak chcete. Teď už vám zbývá jen nakapat éterický olej na tuto plochu. Pokaždé, když začnete papír trhat a roztočíte ho, celá místnost krásně zavoní. Nakapejte na všechny role a vyskládejte je pěkně na poličku. Uvidíte, že už se z vaší toalety nikdy nestane místnost hanby. Naopak bude neustále vonět po fialkách. Zvolte klidně dvě různé vůně – výběr je zcela na vás.