Jak najít svého psa, který se schoval?

Snem každého majitele psa bezesporu je, aby byl vycvičený a poslouchal na slovo. Přišel na zavolání, sedl si, začal štěkat nebo se naučil jiné triky. Očekávání jsou většinou velká, ale bohužel se vycvičení nemusí dařit ani po několika měsících. Naši mazlíčci mohou jen předstírat, že vás neslyší, a způsobit tak velké komplikace, zvlášť když jste někde na výletě a opravdu je nemůžete najít.

https://www.novochag.ru/

Každý pes je jedinečnou osobností

Především některá plemena jsou na výcvik těžká. I po několika měsících se tak může stát, že pes nebude poslouchat. Vychovat poslušného psa může stát velké úsilí, ale některá plemena jsou tak vychytralá, že se vám naschvál schovají a nevylezou z úkrytu, dokud je nenajdete. Výcvik s profesionálním psovodem sice může pomoci, ale většinou záleží hodně na psovi, jestli začne poslouchat.

https://www.novochag.ru/

Například bíglové jsou velmi chytré plemeno, které si většinou s pánem dělá, co chce. Ve štěněčím věku jsou všichni psi asi stejní, ale postupně by se měli naučit více a více věcí. V některých případech ale psi ignorují pokyny svého pána, a to hodně často naschvál, aby ho donutili hledat. Dokážou se schovat nejen na výletech, ale hlavně v domácnosti.

Čtěte také: Češi stále více pátrají po kombinaci francovky s hřebíčkem. Její účinky jsou více než perfektní

Hra na schovávanou na několik hodin

Psi mají tendenci se schovat v případě, že si chtějí hrát. Provokují, a jakmile je chce přivolat k noze, neposlechnou a raději se schovají se na místě, kde byste to nečekali. Pokud víte, že většinu času leží pes na gauči nebo na posteli, a najednou není k vidění, určitě si chce hrát. I když poslechne na slovo, ví, že pokud se schová a budete ho hledat, bude to legrace a pak bude nadšený.

https://www.novochag.ru/

Některým majitelům psů ale tyto hrátky nadělají spoustu vrásek, protože se o svého miláčka bojí. U takových příběhů je ale šťastný konec, protože pes se najde v posteli nebo zahrabaný pod dekami a majitelé si oddechnou. Rozhodně to není důvod psa trestat, protože občas spí tak tvrdě, že prostě neslyší.

https://www.novochag.ru/

Zdroj: novochag.ru