Jak navléknout jehlu na nit během pár vteřin?

Každý z nás si potřebuje něco jednou za čas zašít. Navléknout nit na jehlu může být složitější a zdlouhavější, než si dokážete představit. Jestli s tím nechcete mít problémy a chcete se zhostit svého úkolu rychle, můžete využít jeden z oblíbených triků hospodyněk. Vaše trpělivost díky tomu bude chráněna před dlouhým navlékáním nitě do ouška jehly.

https://it.newsner.com/

Trik s plastovým víčkem z lahve

Jedním z triků, který můžete vyzkoušet, je použití plastového víčka. Potřebujete jen plastové víčko z lahve, ostrý nůž, drátek a lepidlo. Klasické víčko vezměte a vysouvacím nožem udělejte malý svislý řez.

https://it.newsner.com/

Potom ustřihněte pár centimetrů slabého drátku. Nemusí být nijak silný. Ohněte drátek, aby vytvořit jednoduché očko.

Čtěte také: Kolagen je důležitý pro zdraví pojivových tkání, pokožky i vlasů. Zajistěte tělu jeho přísun!

https://it.newsner.com/

Ohnutý drát provlékněte zářezem, který jste udělali na víčku. Oko z drátu musí koukat ven. Drátek připevněte malým množstvím lepidla, abyste ho brzy neztratili.

https://it.newsner.com/

Tímto způsobem získáte navlékač nití. Je to velmi jednoduché. V první řadě na očko nasadíte oko jehly. Potom drátkem provléknete nit, kterou chcete použít. A nakonec stáhnete jehlu. Nit zůstane na jehle a nebudete se muset potýkat se složitým navlékáním. Navléknout nit vám zabere jen pár vteřin.

Trik s kartáčkem na zuby

Podobně můžete použít také kartáček na zuby. Až budete vyřazovat kartáček, nechte si ho pro tyto případy. Potřebujete jen zubní kartáček a vhodnou nit. Nit umístěte doprostřed kartáčku. Potom na stejné místo umístěte jehlu. Protlačte nit štětinami zubního kartáčku a máte hotovo!

https://it.newsner.com/

Co dalšího můžete využít pro navlékání nitě?

Stejným způsobem můžete použití také jiné předměty v domácnosti. Místo zubního kartáčku použijte klasický kartáč na čištění povrchů. Štětiny budou fungovat stejně. Můžete k sobě také slepit lepenkou dvě mince a vložit mezi ně kus drátku ve tvaru očka (jako v prvním případě). Potom postupujete stejně jako při použití plastového víčka.

Zdroj: it.newsner.com