David Hampl
4 prosince, 2019

Jste stále nemocní a nevíte, čím by to mohlo být? Stále vás obtěžují nachlazení, kašel a rýma? Pravděpodobně máte oslabenou imunitu organismu. Právě v tomto období je naše tělo náchylnější k nemocem více než obvykle. Pokud se tedy chcete zbavit neustálých zdravotních obtíží, je potřeba imunitu posílit. Existují dva jednoduché způsoby, díky kterým můžete svůj obranný mechanismus posílit i sami doma bez použití léků.

Studená voda je nejlepší

Jeden renomovaný ruský profesor, Sergej Bubnovski přišel s inovativním způsobem, jak posílit imunitní systém, aniž by do sebe musel člověk tlačit náročné léky. Rozhodl se, že své zázračné výsledky sdělí světu. Podle profesora jsou nejlepším způsobem, jak posílit imunitní systém následující činnosti: střídání teplých a studených sprch, studené koupele a ledové koupele pro chodidla. Podle něj je vhodné po návratu z práce vložit nohy do ledové lázně na 10 až 15 vteřin. Posílí se imunita a schopnost těla bojovat proti chřipce a nachlazením.

Rovněž se objevuje i anglická studie, která dokazuje, že pravidelná studená sprcha může zvýšit počet bílých krvinek, jež pomáhají v boji pro mnoha nemocem. Studená voda zahřívá naše tělo, což zrychluje metabolismus a dochází ke zlepšování imunitního systému. Pokud si tedy chcete posílit imunitní systém, můžete použít následující dvě metody.

První metoda

Do lavoru nebo vany si nalijte studenou vodu. Přidejte do ní několik kostek ledu a vložte do ní nohy na 10 až 15 vteřin. Tento postup opakujte každý večer před spaním. Posílíte tím oslabenou imunitu, kterou v tomto období budete určitě potřebovat.

Druhá metoda

Po sprchování vodou o normální teplotě nechte nohy pořádně vychladnout. Tento postup opakujte alespoň dvakrát. Zpočátku se vám to možná bude zdát náročné, nicméně po čase si na to zvyknete a vaše tělo vám poděkuje.

Sdílejte článek