David Hampl
15 září, 2022
, ,

Čištění grilovacího roštu můžete provést velmi rychle, pokud budete vědět, jak na to. Zbytky na grilu mohou způsobit nejen problémy se zdravím, ale jsou také nevzhlednou potíží. Proto je potřeba gril vyčistit po každého používání. Mnoho lidí to ale nedělá a na roštu se vytvoří vrstva, kterou bude složité odstranit. Jak si pomoci díky chytrému triku?

https://www.pexels.com/

Grilovat můžete na balkoně i zahradě

Grilování je oblíbenou činností, protože u ní můžete trávit čas venku s přáteli. Čištění grilu už ale tolik lidí nebaví a proto se jí raději vzdají. Gril by přitom měli být čistý, protože pokaždé, kdy na něj vložíte maso, by se do něj jinak uvolňovaly škodlivé látky, které byste snědli. Jak si pomoci s čištěním grilu? Poradíme jednoduchý trik. Co všechno budete k čištění potřebovat?

Jednou za čas je tedy dobré gril vyčistit. K tomu budete potřebovat několik prostředků. Hodit se bude například ručník, kovové kleště nebo alobal. Díky těmto pomocníkům budete mít gril hotový rychle a můžete ho znovu používat. Čištění navíc nezabere mnoho času. Odstraněním mastnoty a nečistot si zajistíte, že maso a zelenina, které si na gril položíte, budou chutné.

https://www.pexels.com/

Jak postupovat při čištění?

Čištění grilu nemusí být těžkou činností. Nejdříve si gril očistěte ručníkem nebo hadříkem. Odstraníte tak nejhorší nečistoty a také kousky mastnoty. Následně dejte na gril hliníkovou fólii a zapněte gril, aby se alobal zahřál. Víko grilu zavřete a nechte takto působit asi půl hodiny. Teplo vypněte a nechte gril vychladnout a alobal dejte dolů pomocí kleští.

Poslední nečistoty snadno odstraníte pomocí čistého ručníku, protože alobal zajistí, že se mastnota a škodlivé látky dostanou z roštu a půjdou tak lehce setřít. Je nutné gril čistit pravidelně, abyste dosáhli nejen skvělých výsledků při grilování masa a zeleniny, ale také budete mít jistotu, že i po takové akci budete zdraví.

Zdroj: newsitamea.gr

Sdílejte článek