Jak odstranit tuk v problémových partiích jako jsou paže? Zapomeňte na nevzhledné ruce s povislou kůží. Zkuste toto cvičení, které přinese výsledky už po prvním týdnu -
Menu

Jak odstranit tuk v problémových partiích jako jsou paže? Zapomeňte na nevzhledné ruce s povislou kůží. Zkuste toto cvičení, které přinese výsledky už po prvním týdnu

Když se mluví o snaze eliminovat tukové zásoby, tak ne to u většiny lidí spojeno hlavně s místy, jako je například břicho, stejně jako to mohou být stehna, nebo hýždě. Na tyto partie však existuje celá řada cviků, od posilování břicha, přes běh nebo aerobní trénink. Jsou ale i partie, na které se často zapomíná a u kterých mohou tukové zásoby také působit velmi nevzhledně. Jsou to vaše paže. Pokud je na nich přemíra tuku, tak je vidět, jak na nich visí, což na kráse rozhodně nepřidává. Jak zajistit, aby byl tuk minulostí? Pomůže toto unikátní cvičení.

Začněte své ruce více využívat

Mnoho lidí má přemíru tuku na svých rukou hlavně proto, že své ruce doslova zapomínají využívat. Ono i klasický denní režim může zajistit, že se bude tuk na rukou spalovat. Pokud se ruce hýbou, posilují se svaly, ruce se zahřívají a tukové zásoby se tenčí. A právě to je první věc, na kterou byste se měli zaměřit. Když se podíváme na několik běžných činností, které můžete doma vyzkoušet, tak jde třeba o úklid. Můžete utřít prach, vyluxovat, můžete zametat, nebo vytřít podlahu, umýt koupelnu, nebo okna. To vše jsou činnosti, ve kterých zapojíte ruce. Váš domov bude jako ze škatulky a vaše ruce opět krásné, bez tuku.

Také je dobré zapojovat ruce i při činnostech, které jsou spojeny s pohybem, kterému se věnujete. Když jdete na procházku, zkuste místo klasické chůze takzvaný nordic walking, kdy využijete speciální hole. Pokud běžíte, nezapomínejte ruce správně zapojovat. Místo rotopedu v posilovně zase vyzkoušejte raději elyptické trenažéry, u kterých také procvičujete právě a jenom své ruce.

Naučte se pravidelně posilovat

Dále vám s eliminací tuku pomůže také klasické posilování. Na mnoha místech se sice dočtete, že posilovací cviky jsou vhodné ve chvíli, kdy chcete tělo formovat a nikoliv spalovat tuk. Ani to není až tak úplná pravda. Vlivem posilování danou část těla zahříváte a tak se tuk spaluje. Také je třeba dostatek energie, která může taktéž plynout z tukových zásob. A tím, jak svaly rostou vlastně mizí i tuky.

U posilování však pozor na jednu další důležitou věc. Když je váš cíl spalovat tuky v pažích, je třeba volit spíše menší zátěž a realizovat více opakování. To je pro správný výsledek ta pravá metoda. Naopak velké zátěže a menší opakování jsou vhodné ve chvíli, kdy opravdu chcete velké svaly. Což u žen není až tak přitažlivé.

Poslední rada na správné cvičení se týká také toho, že na pažích máte dva hlavní svaly. Je to biceps, který jistě znáte a je tím svalem, který se objeví, když paže zatnete. Potom je tu ještě triceps. Ten se nachází přesně z druhé strany. Ani na ten při svém cvičení nezapomínejte. Spíše mu dávejte přednost, jelikož je to obvykle spodní část ruky, kde je tuků mnohdy více než v části horní.

Nezapomínejte také na správný stravovací režim

Není to jenom o tom, že budete správně a také pravidelně cvičit. Zapomínat nelze také na to, že je na místě myslet i na to, jak se budete stravovat. Jako první je nutné pamatovat si základní poučku spojenou s tím, že kalorický příjem musí být vždy nižší,  než výdej. Jedině tak nebudete tloustnout a tuky budou ubývat.

Druhá rada se týká toho, že je na místě eliminovat ze stravy vše, co je nezdravé. Jedná se nejenom o nadmíru cukru, ale je to také nadmíra soli, která je špatná. Eliminovat je třeba také jídla, která jsou tučná, nebo také jídla, která jsou připravena na větším množstvím tuku. Toto všechno člověku pochopitelně škodí.

Třetí zásada se týká zvýšení příjmu bílkovin. Ty jsou při cvičení velmi důležité. V začátcích je lze čerpat ze stravy. A to z ryb, bílého masa, stejně jako z tvarohu, ale i z vajec. Později je možné využít různé proteinové doplňky, které zajistí jak vysokou kvalitu, tak i možnost lépe hlídat správné a také potřebné dávkování.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…