David Hampl
23 ledna, 2019

Když máte kašel, není to rozhodně nic příjemného. Může být spojený například s nachlazením, může být spojený s různými negativními podněty z vnějšku, stejně jako může být spojený také s tím, že jsou vaše plíce a dýchací trubice plné hlenu, který vás tolik dráždí. Jak si od něho pomoci? Tato rada vám stoprocentně pomůže. A nejde o žádné medikamenty z lékárny, jelikož jde o postup, který je stoprocentně přírodní.

Do lékárny nemusíte

Zahlenění je velmi nepříjemná věc, jelikož právě daný hlen je tím důvodem, že vám jsou drážděny dýchací cesty a objevuje se kašel, který je velmi nepříjemný. Jedním ze způsobů, jak se hlenu zbavit, je ho vykašlat. To ale není příliš efektivní a není to ani příliš jednoduché. někteří proto míří do lékárny, kde však dané možnosti jsou buď drahé, nebo je jejich složení spojeno s chemií. Ideální cesta, jak dát sbohem zahlenění, je proto spojena s využitím přírodních látek.

Co budete potřebovat?

Že jde o unikátní a účinný recept, jak se zbavit hlenu, rozhodně neznamená, že by se jednalo o recept, který by byl jakkoliv komplikovaný. Je tomu přesně naopak. Stačí se podívat na seznam ingrediencí, které budete potřebovat. z nich je jasně patrné, že dané věci seženete prakticky v každém větším obchodě. Připravte si tedy:

  • 1 kořen zázvoru
  • 1 litr vody
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžičky kokosového oleje
  • 1 lžičku jablečného octa

Začnete přípravou zázvoru

Hlavní surovinou u tohoto pomocníka je zázvorový kořen, který je třeba si nejprve připravit. A to tak, že jako první ho musíte dostatečně oloupat, jelikož jeho slupka je tvrdá a také nepoživatelné. Potom ho ještě umyjte a začněte s tím, že ho budete pomalu krájet na malé kousky. Čím menší, tím lépe, jelikož tím, více účinných látek se z kořene dostane ven. Když máte nakrájeno, vložte dané kousky do hrnce a zalijte je vodou, kterou jste měli připravenou.

Vodu je třeba pomalu přivést k bodu varu. Jakmile se začne voda vařit, je třeba snížit plamen a v přiklopeném hrnci nechat jenom lehce probublávat. Optimální doba takového pomalého vaření je zhruba 15 minut. Důvodem vaření je to, že právě díky vyšší teplotě dojde k uvolnění látky, která je na hleny tím nejlepším pomocníkem.

Jakmile doba potřebná k vaření uplyne, můžete vypnout sporák. Hrnec ale nechte stále na něm, stejně jako na něm nechte i pokličku. Je vhodné tento odvar nechat ještě odpočívat a zázvor louhovat. Ideální je nechat ho po dobu 30 – 60 minut, čímž se také ochladí na požadovanou teplotu.

 Přidejte další suroviny

Když je odvar hotový, už můžete přidat další suroviny, které v něm důkladně rozpustíte. Poté už můžete vše přecedit, jelikož cílem je odstranit z daného nápoje kousky zázvoru. Proto ho klasicky přeceďte buď s využitím cedníku, nebo s využitím pláténka. Jakmile je přecezeno, již můžete tento odstraňovač zahlenění nalít do lahve, nebo do jiné nádoby. Ideální je uchovat ho v chladu a temnu, tedy nejlépe v lednici. Zde by měl bez problémů vydržet i několik dní.

Jak konzumovat?

Velmi jednoduše. A to tak, že budete tento zázvorový nápoj pravidelně pít. Jde o množství, které si rozdělte na zhruba na 1,5 – 2 decilitry a vždy ho vypijte třikrát denně. Dané množství vám tedy vydrží po dobu zhruba 2 dnů. Ideální je napít se ráno po snídani, v poledne po obědě a večer před spaním. Nic více není třeba dělat. Uvidíte, že již první den se stav vašeho kašle zlepšuje a den druhý už budou výsledky velmi výrazné. Dýchací cesty budou čisté, čímž dojde k usnadnění dýchání i k eliminaci kašle. Jelikož jde o složení čistě přírodní, není problém s dlouhodobým užíváním. A to v podstatě vždy po dobu, kdy budete mít kašel.

Sdílejte článek