Jak pěstovat česnek i doma? Stačí vám PET lahev

Kdo by nechtěl mít po ruce čerstvý přísun vitaminů, minerálů, enzymů a antioxidantů kdykoliv se vám zachce, nejen na jaře a v létě? Pokud si budete doma pěstovat vlastní česnek, můžete po celý rok pečovat o svou imunitu.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Přitom vám k tomuto snadnému domácímu pěstování postačí jen palice česneku, plastová PET láhev a voda. Pak už jej můžete zasadit prakticky kdekoliv, třeba i doma na okně.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Vůni a chuť česneku známe všichni. Má svou typickou štiplavou chuť, která ale dává jistotu, že přijmete spoustu velmi užitečných látek. Mezi ně patří zejména vitamíny A, B a C, vápník, selen, jód a další látky, jež posilují organismus a jeho obranyschopnost.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Proto není česnek pouze kulinářskou ingrediencí, ale také velmi osvědčeným lékem, který je stejně účinný jako kdejaké prostředky z lékárny. Podporuje hojení ran, snižuje krevní tlak, také přispívá k pročištění cév a stimuluje i jaterní činnost.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Výhody naklíčeného česneku

Naklíčený česnek s výhonky staršími než 5 dní může nabídnout daleko více účinných látek a antioxidantů než běžný stroužek. Obsahuje totiž vzácné látky názvem fytoalexiny, které chrání rostlinu před útočícími mikroorganismy a hmyzem. Zejména jeden z nich, alixin, má výzkumy doložitelné jedinečné vlivy i na lidský organismus. Je antioxidační, antimikrobiální, protirakovinný a chrání tělo před negativními vlivy zvenčí.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Jak na domácí pěstování?

Nejprve seřízněte horní část plastové lahve těsně pod hrdlem. Následně láhev naplňte vodou až po okraj. Palici česneku zbavte vrchních slupek a takto připravenou ji dejte na hrdlo lahve tak, aby byla spodní část česneku zcela ponořená ve vodě. Vodu pravidelně dolívejte dle potřeby a sledujte, jak začne česnek růst. Nejprve se objeví malé kořínky, poté začne rašit i palice. Takto naklíčené stroužky pak jen zasaďte do květináče se zeminou a můžete si vypěstovat nádhernou vlastní úrodu.

https://www.babcineprzepisy.pl/

ZDROJ: babcineprzepisy.pl