Jak pomoci lidem s Alzheimerovou chorobou, aby si vzpomněli na současnost?

Simonův otec má Alzheimerovu chorobu, která komplikuje jeho vztah s celou rodinou. Jakmile na své blízké zapomene, stává se agresivním. Ted trpí touto nemocí již řadu let, ale nedávno Simon dostal skvělý nápad, jak jejich život ulehčit. Alzheimerova choroba se postupně zhoršovala a s ní také Tedova nálada. V posledních letech to bylo velmi špatné, ale nyní se mají všichni mnohem lépe. Jak je to možné?

https://se.laowl.com/

Syn se odmítl vzdát naděje

Simon si řekl, že přijde se způsobem, jak svému otci pomoci. Zároveň by mohl také celé rodině, protože to s otcem neměli příliš jednoduché. Přišel díky tomu s geniálním nápadem, který nakonec pomáhá všem pacientům s touto nemocí po celém světě. Ted vždy miloval hudbu. Byl bavičem, cestoval a vystupoval v nočních klubech i hospodách.

https://se.laowl.com/

Simona proto napadlo, že by otci pomohl díky hudbě. Podle The Alzheimer’s oundation má hudba sílu přimět lidi s touto nemocí, aby si na krátkou dobu vzpomněli. Simon se rozhodl, že to vyzkouší. Jakmile se jeho otec začne ztrácet, pustí mu jednu z jeho oblíbených písní. Jeho otec najednou ožije, začne zpívat a je zpět v přítomnosti.

https://se.laowl.com/

Hudba je úžasným lékem

Simon založil na Facebooku profil a kanál na YouTube, kde sdílí krásné okamžiky se svým otcem. Nahrávají vlastní písně a podporují tím všechny rodiny, které mají členy s Alzheimerovou chorobou. Simon a Ted také zahájili sbírku, která by jim pomohla financovat celé album. A pochopitelně věnují z výdělku 25 procent na výzkum této strašné nemoci.

https://se.laowl.com/

Lidé by nad členy své rodiny neměli lámat hůl jen kvůli nemoci. Vždy se najde způsob, jak jim můžete pomoci. Rodina Teda ho mohla umístit do ústavu a chodit jen na návštěvy. Místo toho o něj každý den pečují a jeho syn vytvořil způsob, jakým vrátit otce do přítomného okamžiku. Taková věc se často nevidí, ale vztahy v této rodině jsou jistě velmi krásné.

Zdroj: se.laowl.com/