Jak poznat, když před vámi žena skrývá nevěru nebo jiná tajemství?

Každý z nás má tajemství, které nechce nikomu říct. Dokonce ani v dlouhodobém vztahu si nemůžete být nikdy jistí, že před vámi partner nebo partnerka něco neskrývají. Když žena něco skrývá, nemusí to být vždy špatná věc. Možná pro vás má jen krásné překvapení k narozeninám nebo výročí. Co dělat, když máte pocit, že jde o něco vážnějšího a chcete tomu přijít na kloub? Postupujte podle metod, které jsou podloženy psychologickým a vědeckým výzkumem.

Tajemství mohou být ve vztahu velmi prospěšná, ale také naprosto zničující. Stejně tak se ale může jednat o něco, co bude stát někdy mezi tím. Možná vaše partnerka jen nedokázala přestat kouřit, i když vám slíbila, že s tímto škodlivým zlozvykem skončí. Anebo se jen stydí za to, že nemá ráda vaše přátele. Může se jednat o cokoli. Nemyslete hned na nejhorší.

Drobné signály vám mohou hodně pomoci

Trávíte s někým hodně času? Jistě si během chvilky všimnete, že s partnerkou není něco v pořádku. Udělejte si mentální poznámku a snažte si zapamatovat, že ji máte pozorovat trochu více než obvykle. Během tohoto pozorování poznáte, jestli se její chování skutečně změnilo. Jestli ano, měli byste si uvědomit, v čem to konkrétně spočívá.

Čtěte také: Alespoň jednou do roka věnujte čas těmto nepopulárním úklidovým činnostem

Pixabay

Mění téma hovoru, když dojde na určité téma? Mění se, když se objeví blízko někdo konkrétní? Chová se nepříjemně, když je na určitém místě? Anebo ji znervózňuje událost, která se blíží? Odpovědi na tyto otázky vám poradí, jaké oblasti se její tajemství pravděpodobně týká. Podle toho si můžete dát rychle dohromady základní informace o tom, proč se vaše žena nebo kamarádka chová jinak než dřív.

Všechno si napište

Možná si myslíte, že si budete všechno pamatovat, ale nevěřte tomu. Zapisování je v tomto případě klíčové. Až se budete připravovat na samotnou konfrontaci, drobné poznámky nebo i konkrétní věty, které vaše partnerka řekla, vám mohou hodně pomoci. Nemusíte ji přímo nahrávat, ale poznamenejte si věci, které řekla nebo udělala a vám připadaly velmi podivné. Anebo dokonce lhala o něčem, co vám tvrdila v minulosti.

Jak vážná může být věc, kterou před vámi skrývá?

Než se pustíte do samotné konfrontace nebo přípravy na tento bod, měli byste se vážně zamyslet, co tím můžete způsobit. Jestli se nejedná o nim vážného, narušíte tím důvěru ze strany partnerky nebo kamarádky. Opakujeme, že tajemství nemusí být nic špatného. Možná má jen zlozvyk, za který se stydí. Stejně tak ale může skrývat podvádění nebo pomluvy, které o vás slyšela.

Máte-li podezření na něco vážného, zeptejte se na názor svého přítele. Možná bude mít stejný názor. A možná vám to všechno rozmluví. Jestli ne, sepište si svá podezření, abyste se připravili na konfrontaci. Uveďte, v čem se chová divně a způsoby, jakými se změnila. Během konfrontace byste si také měli všímat, jak na jednotlivé body reaguje. Jak se pustit do samotné konfrontace?

Pixabay

Konfrontace je někdy jediným řešením

V první řadě si najděte vhodný čas, kdy všechno proberete. Uprostřed noci po dlouhém dni v práci to nebude nejlepší. Nebo si tento čas přímo naplánujte. Pozvěte ji na oběd a tam si promluvte. Až budete vše probírat, musíte pamatovat na několik základních věcí, protože takový rozhovor může probíhat velmi emocionálně. To ale není dobrý přístup.

Při konfrontaci:

  • nadhoďte téma klidně a racionálně,
  • nemluvte vyhýbavě,
  • nenapadejte svou partnerku,
  • poslouchejte a reagujte přiměřeně dané situaci.

Konfrontace není o tom, že se budete hádat. Právě naopak. Jde o to, abyste si v klidu promluvili o tom, čeho jste si na jejím chování povšiml. Vysvětlete své myšlenky a postřehy tak, aby se necítila zahnaná do kouta. Musí se cítit stále milovaná a s plnou důvěrou. V klidu jí jen sdělte, že máte podezření na to, že vám něco nechce říct a vás to trápí, protože o ni máte starost.

Pozorně naslouchejte a dejte si čas na reakci

Nezapomeňte, že během celé konfrontace musíte zůstat v klidu! Nezáleží na tom, co vám partnerka řekne. V každém případě nezvyšujte hlas a zůstaňte v klidu. Naznačte, že jí rozumíte a nechcete se hádat. Jen si chcete upřímně promluvit o vašem vztahu a jejím chování v poslední době, které vás znervózňuje. Vysvětlete jí, že žádáte jen o upřímnost a poslechněte si vše, co vám při konfrontaci řekne.

Zůstat v takové situaci v klidu a myslet racionálně, může být velmi těžké. Hlavně v případě, kdy se dozvíte o nevěře nebo jiném závažném důvodu velkého tajemství vaší partnerky. V každém případě ji ale ihned nezačínejte obviňovat. Její upřímnost bude pro váš vztah klíčová. Zeptejte se jí na důvody, proč to před vámi skrývala a proč to dělala. Možná se dozvíte něco, co vám pomůže vylepšit váš vztah a dostat ho na úplně novou úroveň.

Pixabay

Počkejte na vlastní reakci. Možná vám to zachrání vztah

Posledním bodem celého procesu bude vaše reakce. To je velmi důležité a v některých případech bude mnohem lepší, když si na to dáte čas. Možná budete potřebovat zpracovat, co jste se dozvěděli a potom jí sdělit vlastní závěry. Zvažte důvody, proč před vámi měla tajemství. Zhodnoťte váš vztah, a co můžete udělat pro nápravu všeho, co se mezi vámi stalo.

Ne každé tajemství musí způsobit rozpad vztahu. Podívejte se na to i z jejího úhlu pohledu a možná zjistíte, že byste se zachoval stejně. Nic není jen černobílé a vaše partnerka měla pro své chování jistě dobrý důvod. Musíte ho jen zjistit, zhodnotit a potom se posunout dál. Bude jen na vás, jakým směrem to bude. Sdílejte ve svém vztahu všechny podstatné věci a k ničemu takového již nemusí nikdy dojít. A váš vztah bude pevnější než kdy dřív.

Zdroj: wikihow.com