David Hampl
23 května, 2019

Co je v dnešní době tím nejdůležitějším? Nejsou to ani peníze, není to ani úspěch, ale je to zdraví. Právě to bychom neměli podceňovat, jelikož náš zdravotní stav přímo ovlivní, jak dlouho na tomto světě budeme. Pokud se obáváte, že s vámi něco nemusí být v pořádku, dá se to poměrně jednoduše zjistit. Jak? Podívejte se na své nehty. Podle nich poznáte, co vám je. Jaké věci vám mohou signalizovat? Zjistěte to.

Měkké nehty

Jsou ukázkou toho, že má vaše tělo nedostatek železa. To je třeba doplnit. Ideálním zdrojem nejsou jenom doplňky stravy, jelikož je vhodné dát si například i oblíbené červené maso.

Bílé skvrny na nehtech

Pokud se objevují, může to být dáno buď jenom drobnými poraněními, nebo tím, že vám chybí zinek. Jak tuto látku doplnit přírodní cestou? Zkuste opět červené maso, ale také hrách, nebo dýňová semínka.

Křehké nehty

Kromě nedostatku železa může být příčinou také dehydratace, ale i nedostatek vitamínu B. Jak doplnit železo víte. Dále je třeba dostatečně pít a přidat do jídelníčku potraviny, které obsahují pokud možno širokou škálu vitamínů ze skupiny B.

Žluté nehty

Tento stav značí, že má vaše tělo nedostatek vitamínu E. Proto je nutné dodávat do stravy jídla, jako jsou batáty, stejně jako lískové ořechy nebo arašídy, ale i různé druhy klíčků. Po několika týdnech by mělo být vše v pořádku.

Rýhy na nehtech

Pokud se jedná o rýhy které jsou ve vodorovném směru, může to být celková nedostatek vitamínů, oslabení organismu, ale i prožité trauma. Doporučujeme několikadenní klid, dále doplnění vitamínu A, stejně jako je na místě zvýšit i příjem bílkovin.

Pokud se naopak objeví svislé rýhy, znamená to nejenom již zmíněný nedostatek vitamínů a také minerálů, ale také podvýživu. Je na místě upravit svůj jídelníček tak, aby bylo jídla dostatek a aby byla strava pokud možno co nejpestřejší.

Plíseň na nehtech

Ta může značit, že je plísňové onemocnění také ve vašem těle. Jak proti němu bojovat? Doporučujeme bylinky, stejně jako antioxidanty. Dále určitě nezapomínejte ani na známého pomocníka v podobě česneku, který vám pomůže eliminovat i daný typ onemocnění.

Sdílejte článek