Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat? -
Menu

Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat?

Jak zajistit, aby lidské tělo dobře a správně fungovalo? Základem by měla být správná strava. A to taková, která obsahuje dostatek vitamínů a minerálů. Díky nim budou mít orgány ve vašem těle všechny látky, které potřebují. Obvykle se mluví o 9 hlavních vitamínech, které není radno podceňovat. A jak poznáte, že vám některé z nich chybí? Poměrně snadno. Stačí se podívat do zrcadla na vaši pleť. Pokud není dokonale krásná a vykazuje různé chyby, jenom to značí, že vám některý vitamín nebo vitamíny chybí. Jaké to jsou?

Suchá pokožka

Pozorujete svou kůži a vidíte na ní, že je až příliš suchá? Pokud ano, je to dáno především tím, že vám chybí dostatek vitamínu A. Pokožka se může postupně loupat, stejně jako se mohou objevit šupinky, nebo popraskané rty. Doplňte tento vitamín a vše bude v pořádku.

Kožní vyrážka

Lámete si hlavu nad tím, kde se mohla vzít a proč se na vašem těle objevuje? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to tím, že vám chybí vitamín B2. Právě jeho nedostatek způsobí vyrážky, různé pupínky, ale i praskání koutků úst, nebo červenání kůže. Po jeho doplnění bude vše v pořádku.

Ekzémy

Jsou velmi podobné vyrážkám. Ale s tím rozdílem, že se musíte stále jenom drbat, jelikož svědí. Když se jich chcete zbavit, doplňte vitamín B3, jelikož právě ten vašemu organismu chybí. Kromě klasických ekzémů se mohou objevit také problémy s červenáním i pálením vaší kůže.

Vředy

Z ničeho nic se vám začali na kůži objevovat vředy, které hyzdí vaši krásu? Tělo tak reaguje na nedostatek vitamínu B6. Kromě toho, že se objeví tyto nevzhledné výrůstky je dobré počítat také s vysoušením vaší kůže, stejně jako s tím, že vás může i svědit.

Bledá pokožka

Ztrácíte barvu a pokožka vám bledne? A objevuje se také dermatitida? Jestliže ano, zkuste jako první zvýšit dávky vitamínu B7, jelikož ten v tomto případě hraje hlavní roli v těchto problémech. Pocítit můžete i to, že je vaše kůže mnohem sušší, stejně jako to, že vám začnou více padat vlasy.

Žlutá pokožka

Není to jenom bílá barva. Pokožka vám může i žloutnout, což také není nic příjemného, když se podíváte do zrcadla. Důvodem je to, že vám chybí dostatek vitamínu B12. Doplňte ho a vše bude v pořádku. Také mohou vymizet různé fleky, které se vám z důvodu nedostatku objevily.

Tvrdá pokožka

Projedete si rukou po vaší kůži a přijde vám, že je suchá a drsná, doslova jako struhadlo? Není to tím, že používáte málo krému. Je to tím, že vám chybí jeden z nejdůležitějších vitamínů. A tím je vitamín C. Doplňte ho a uvidíte, že bude vše opět v pořádku.

Psoriáza

O co se jedná? Jde o kožní onemocnění, které se projevuje především vyrážkou, různými puchýřky a ztvrdlou kůží. Jak zajistit, že tento problém zmizí? Stačí jenom vědět, že vám v tomto případě chybí vitamín D. Po jeho doplnění se vše vrátí k normálu.

Stárnutí kůže

Vidíte na své kůži vrásky, pigmentové skvrny a další jasné projevy jejího stárnutí? Pokud ano, je to známka toho, že byste měla začít co nejdříve jednat. Jak na to? Doplnit si vitamín E, jelikož právě ten může za to, že vaše kůže nevypadá tak, jak chcete a neodpovídá vašemu věku.

Jak důležité vitamíny efektivně doplňovat?

Mnoho lidí by doporučilo doplňky stravy, jelikož jsou spojeny s jednoduchým užíváním, stejně jako s dobrou dostupností. My však raději doporučíme pestrou stravu. Díky tomu do svého těla nedostáváte žádnou chemii použitou při výrobě doplňků. Také vitamíny do těla dostáváte přirozenou formou, a v té nejlepší kvalitě. Upravte svůj jídelníček tak, aby byl pestrý a vitamínů budete mít více než dost. A to nejenom těchto 9, co jsme zmínili.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají…

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na…
KRÁSA A MÓDA

Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Většina žen proto touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech.…
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…