Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat? -
Menu

Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat?

Jak zajistit, aby lidské tělo dobře a správně fungovalo? Základem by měla být správná strava. A to taková, která obsahuje dostatek vitamínů a minerálů. Díky nim budou mít orgány ve vašem těle všechny látky, které potřebují. Obvykle se mluví o 9 hlavních vitamínech, které není radno podceňovat. A jak poznáte, že vám některé z nich chybí? Poměrně snadno. Stačí se podívat do zrcadla na vaši pleť. Pokud není dokonale krásná a vykazuje různé chyby, jenom to značí, že vám některý vitamín nebo vitamíny chybí. Jaké to jsou?

Suchá pokožka

Pozorujete svou kůži a vidíte na ní, že je až příliš suchá? Pokud ano, je to dáno především tím, že vám chybí dostatek vitamínu A. Pokožka se může postupně loupat, stejně jako se mohou objevit šupinky, nebo popraskané rty. Doplňte tento vitamín a vše bude v pořádku.

Kožní vyrážka

Lámete si hlavu nad tím, kde se mohla vzít a proč se na vašem těle objevuje? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to tím, že vám chybí vitamín B2. Právě jeho nedostatek způsobí vyrážky, různé pupínky, ale i praskání koutků úst, nebo červenání kůže. Po jeho doplnění bude vše v pořádku.

Ekzémy

Jsou velmi podobné vyrážkám. Ale s tím rozdílem, že se musíte stále jenom drbat, jelikož svědí. Když se jich chcete zbavit, doplňte vitamín B3, jelikož právě ten vašemu organismu chybí. Kromě klasických ekzémů se mohou objevit také problémy s červenáním i pálením vaší kůže.

Vředy

Z ničeho nic se vám začali na kůži objevovat vředy, které hyzdí vaši krásu? Tělo tak reaguje na nedostatek vitamínu B6. Kromě toho, že se objeví tyto nevzhledné výrůstky je dobré počítat také s vysoušením vaší kůže, stejně jako s tím, že vás může i svědit.

Bledá pokožka

Ztrácíte barvu a pokožka vám bledne? A objevuje se také dermatitida? Jestliže ano, zkuste jako první zvýšit dávky vitamínu B7, jelikož ten v tomto případě hraje hlavní roli v těchto problémech. Pocítit můžete i to, že je vaše kůže mnohem sušší, stejně jako to, že vám začnou více padat vlasy.

Žlutá pokožka

Není to jenom bílá barva. Pokožka vám může i žloutnout, což také není nic příjemného, když se podíváte do zrcadla. Důvodem je to, že vám chybí dostatek vitamínu B12. Doplňte ho a vše bude v pořádku. Také mohou vymizet různé fleky, které se vám z důvodu nedostatku objevily.

Tvrdá pokožka

Projedete si rukou po vaší kůži a přijde vám, že je suchá a drsná, doslova jako struhadlo? Není to tím, že používáte málo krému. Je to tím, že vám chybí jeden z nejdůležitějších vitamínů. A tím je vitamín C. Doplňte ho a uvidíte, že bude vše opět v pořádku.

Psoriáza

O co se jedná? Jde o kožní onemocnění, které se projevuje především vyrážkou, různými puchýřky a ztvrdlou kůží. Jak zajistit, že tento problém zmizí? Stačí jenom vědět, že vám v tomto případě chybí vitamín D. Po jeho doplnění se vše vrátí k normálu.

Stárnutí kůže

Vidíte na své kůži vrásky, pigmentové skvrny a další jasné projevy jejího stárnutí? Pokud ano, je to známka toho, že byste měla začít co nejdříve jednat. Jak na to? Doplnit si vitamín E, jelikož právě ten může za to, že vaše kůže nevypadá tak, jak chcete a neodpovídá vašemu věku.

Jak důležité vitamíny efektivně doplňovat?

Mnoho lidí by doporučilo doplňky stravy, jelikož jsou spojeny s jednoduchým užíváním, stejně jako s dobrou dostupností. My však raději doporučíme pestrou stravu. Díky tomu do svého těla nedostáváte žádnou chemii použitou při výrobě doplňků. Také vitamíny do těla dostáváte přirozenou formou, a v té nejlepší kvalitě. Upravte svůj jídelníček tak, aby byl pestrý a vitamínů budete mít více než dost. A to nejenom těchto 9, co jsme zmínili.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Mít dokonale rovné vlasy nemusí být jenom zbožné přání. Tento…

Vlasy jsou hlavně u žen jasným symbolem krásy. Nejenom, že touží po tom, aby byly zdravé, ale řada žen touží…
KRÁSA A MÓDA

Chcete být krásná a mít dokonalou pleť? Nemusíte utrácet za…

Chcete mít dokonalou pleť a být krásná? Nedejte na mediální masáž, která je spojena s nabídkou desítek různých krémů. Stejně tak…
Móda
KRÁSA A MÓDA

Dáte přednost módě z roku 2019, nebo té z první republiky? Co…

Móda se neustále vyvíjí. Jiné trendy byly před půl stoletím, jiné se nosí nyní. Zatímco v divokých 70. letech jsme se…
KRÁSA A MÓDA

Neuvěříte, co se stalo, když chtěla 60 letá žena změnit…

Krásná je žena v každém věku. Ano je to pravda. Je úplně jedno, jestli vám je dvacet nebo šedesát. Změnit to,…
KRÁSA A MÓDA

Neuvěříte, co se stane s vaším účesem, když vyzkoušíte těchto…

Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Každá žena si přeje mít hřívou při nejlepším jako Zlatovláska, nicméně většina také takových…
KRÁSA A MÓDA

Díky tomuto obličejovému cvičení může být krásná a také mladá…

Jsou dvě věci, po kterých touží každá žena. Chce být nejenom krásná, ale chce být také mladá. Je jasné, že…