Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat? -
Menu

Jak poznáte, že vám chybí vitamíny? Stačí se podívat do zrcadla. Na své pleti jednoduše poznáte, že vám chybí některý z 9 nejdůležitějších vitamínů. Co všechno budete moci jednoduše vypozorovat?

Jak zajistit, aby lidské tělo dobře a správně fungovalo? Základem by měla být správná strava. A to taková, která obsahuje dostatek vitamínů a minerálů. Díky nim budou mít orgány ve vašem těle všechny látky, které potřebují. Obvykle se mluví o 9 hlavních vitamínech, které není radno podceňovat. A jak poznáte, že vám některé z nich chybí? Poměrně snadno. Stačí se podívat do zrcadla na vaši pleť. Pokud není dokonale krásná a vykazuje různé chyby, jenom to značí, že vám některý vitamín nebo vitamíny chybí. Jaké to jsou?

Suchá pokožka

Pozorujete svou kůži a vidíte na ní, že je až příliš suchá? Pokud ano, je to dáno především tím, že vám chybí dostatek vitamínu A. Pokožka se může postupně loupat, stejně jako se mohou objevit šupinky, nebo popraskané rty. Doplňte tento vitamín a vše bude v pořádku.

Kožní vyrážka

Lámete si hlavu nad tím, kde se mohla vzít a proč se na vašem těle objevuje? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to tím, že vám chybí vitamín B2. Právě jeho nedostatek způsobí vyrážky, různé pupínky, ale i praskání koutků úst, nebo červenání kůže. Po jeho doplnění bude vše v pořádku.

Ekzémy

Jsou velmi podobné vyrážkám. Ale s tím rozdílem, že se musíte stále jenom drbat, jelikož svědí. Když se jich chcete zbavit, doplňte vitamín B3, jelikož právě ten vašemu organismu chybí. Kromě klasických ekzémů se mohou objevit také problémy s červenáním i pálením vaší kůže.

Vředy

Z ničeho nic se vám začali na kůži objevovat vředy, které hyzdí vaši krásu? Tělo tak reaguje na nedostatek vitamínu B6. Kromě toho, že se objeví tyto nevzhledné výrůstky je dobré počítat také s vysoušením vaší kůže, stejně jako s tím, že vás může i svědit.

Bledá pokožka

Ztrácíte barvu a pokožka vám bledne? A objevuje se také dermatitida? Jestliže ano, zkuste jako první zvýšit dávky vitamínu B7, jelikož ten v tomto případě hraje hlavní roli v těchto problémech. Pocítit můžete i to, že je vaše kůže mnohem sušší, stejně jako to, že vám začnou více padat vlasy.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Olej z těchto semen nahradí léky na více než 40…

Pokud jste často nemocní a musíte tak stále chodit k lékaři pro léky, pak je pro vás tento článek jako dělaný.…
Nezařazené

V tomto věku každé ženy přijdou nepředstavitelné změny. Co nás…

Jste žena a pomalu, ale jistě se blížíte k padesátému výročí vašeho života? Gratulujeme! Brzy dosáhnete životního jubilea, které je pouze…
Nezařazené

DŮLEŽITÉ: Tyto roušky vás před nebezpečným virem neochrání. Jako prevence…

O coronaviru jste všichni už určitě slyšeli. Médi o ničem jiném nemluví a jsou toho plné zprávy, noviny, internet, rozhlas,…
PR články

Obroučky nejsou jediné, co u brýlí vybrat, důležité jsou také…

Každý chce mít krásné brýle, které podtrhnou jeho osobnost a dají světu něco vědět o jejich majiteli. Výběrem obrouček,…
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…