Jak přenést nedotčenou bělost zpět do svých oblíbených tenisek a bot: Stačí znát TENTO postup, který používají luxusní obchody – zvládnete ho za zlomek ceny!

Kdo by nechtěl nosit bílé tenisky? Bílé boty dobře vypadají a hodí se ke každému outfitu. Ale všichni nositelé sněhobílých bot vědí, jak je obtížné udržet bílé tenisky v čistotě. Obzvláště, pokud jsou boty ušité z látky, která se při běžné chůzi zanáší prachem a dalšími nečistotami. Co dělat, když se takové boty zašpiní? Existuje řešení a dokonce velmi snadné. Vyzkoušejte tento postup a tenisky budou zase zářit jako nové!

Trpělivost růže přináší

Jak na vyčištění špinavých a zašedlých tenisek? Navrhovaný postup je sice časově náročnější, o to větší radost budete mít z výsledku, boty totiž budou jako nové. Chce to však trpělivost. Kromě té je nutné si zajistit všechny prostředky na čištění předem. Některé sice budete mít doma, protože se jedná o běžné čisticí prostředky. Jiné však budete muset dokoupit v drogerii nebo domácích potřebách. Až potom se pusťte do práce!

Co budete potřebovat

Před samotným čištěním bot si připravte:

Čtěte také: Žena vhodila pár kostek ledu do sušičky a začaly se dít neuvěřitelné věci. Co se s jejím oblečením stalo?

  • zubní pastu
  • odstraňovač skvrn na bázi aktivního kyslíku
  • bělidlo
  • tekutý prací prášek
  • kartáč (např. zubní kartáček)

Postup čištění

Nejprve naplňte umyvadlo nebo jinou dostatečně velkou nádobu teplou vodou. Poté přidejte do vody tekutý prací prášek.

Z tenisek odstraňte tkaničky a namočte boty do vody.

Vyjměte botu z vody a kruhovým pohybem začněte vtírat zubní pastu po celé délce. Totéž udělejte i s druhou botou.

Poté na botu nasypte, případně nalijte odstraňovač skvrn na bázi aktivního kyslíku. Nezáleží, zda máte tekutý nebo sypký odstraňovač a pomocí kartáčku očistěte obě boty.

Do nádoby nalijte horkou vodu, přidejte prací prášek a bělidlo. Vložte obě boty do roztoku na 6 hodin. Po uplynutí doby boty vyjměte a vložte do prádelního sáčku.

Vložte sáček s botami do pračky a zapněte program oplachování.

Po uplynutí cyklu s oplachem tenisky vyjměte a nechte důkladně usušit.

Bílé tenisky jen za hezkého počasí

Sněhobílé tenisky vypadají zase jako nové! Postup je sice zdlouhavý, ale přináší kýžený úspěch. Není však vhodné čistit tímto způsobem tenisky příliš často, protože by se postupem času mohli rozlepit nebo rozpadnout. Noste proto vaše oblíbené bílé tenisky za slunečného počasí a v době sucha, aby došlo k menšímu znečištění.