Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám! -
Menu

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Deprese je vážné duševní onemocnění, které může vážně omezit kvalitu Vašeho života a zdraví. Je pravděpodobné, že buď trpíte depresí sama, nebo znáte někoho blízkého, kdo se s ní potýká. Bez ohledu na Vaše zkušenosti s depresí je důležité vědět, že kromě farmaceutických ošetření máte i další možnosti.

Kam až sahají kořeny deprese?

Ačkoli deprese se často jeví jako problém mysli nad hmotou, má skutečně své kořeny ve fyzických příčinách. Deprese může být způsobena nedostatečnými hladinami neurotransmiterů, nedostatečným množstvím vitamínů a problémy s fyzickou strukturou mozku.

Výsledkem je, že diety, které učiníte, mohou mít obrovský vliv na Vaši depresi. Pokud nejste náchylní k depresi, omezená konzumace jídla, nebo nedostatek správných živin nemusí Vás nemusí ovlivnit. Pokud jste však náchylní k depresi, nebo máte rodinnou anamnézu, mohou Vám dnešní tipy hodně pomoci.

Jak kešu oříšky pomáhají s depresemi?

Pokud hledáte přírodní léčbu proti depresi, mohou být kešu oříšky číslo jedna. Kešu oříšky jsou plné živin a zdravých tuků, které Vaše tělo potřebuje pro boj s depresí zevnitř.

Toto jsou některé z největších důvodů, proč Vám kešu oříšky pomohou:

Hořčík: Hořčík je zdaleka nejdůležitější živina, kterou potřebujete zvýšit ve Vaší stravě, pokud trpíte depresí. Některé odhady naznačují, že až 80 % dospělých Američanů trpí nedostatkem hořčíku. Nízká hladina hořčíku byla důsledně spojena s depresí, úzkostí a dalšími poruchami nálady.

Tryptofan: Tryptofan je další velmi důležitou součástí Vašeho duševního zdraví. Tato chemikálie zvyšuje produkci serotoninu v těle. Náhlý nárůst příjmu tryptofanu může vést ke zlepšení nálady, větší relaxaci a stabilitě nálady. Tryptofan je aminokyselina, což znamená, že je rozhodující součástí Vašeho zdraví. Vaše tělo však přirozeně tuto látku nevytváří.

Omega-3 mastné kyseliny: Mnoho výzkumných studií spojilo omega-3 mastné kyseliny se sníženou depresivní poruchou a jinými problémy s náladou. Omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v kešu, Vám mohou pomoci v potlačení deprese, kontrolovat úzkost a pomáhat Vám rozvíjet duševní vůli potřebnou k pozitivním změnám ve Vašem životě.

Kolik kešu oříšků bych měla sníst?

Stejně jako ostatní ořechy, kešu mají extrémně vysoký obsah tuku. To znamená, že nechcete jejich konzumaci přehánět, protože můžete neúmyslně přijímat více kalorií, než potřebujete. Jedna, nebo dvě malé hrstky kešu oříšků za den jsou obvykle dost pro většinu lidí, kteří trpí depresí.

Měli byste také zvážit kombinování tohoto kroku i s jinými snahami o kontrolu Vaší deprese. Cvičení, zdravý životní styl a získávání spánku Vám pomůže zlepšit kvalitu Vašeho života.

Neměli byste žít zbytek života v mlze deprese. Kešu oříšky Vám mohou pomoci bez vedlejších účinků, které přicházejí s konvenčními léky.

Znáte nějaký další babský trik proti depresi? Podělte se o ně s námi níže v komentářích.

ZDROJwomensbest.net

Líbil se vám článek?

Tisk

Toto jídlo si dávejte každý den k snídani. Díky němu budete jaké zázrakem ztrácet tukové zásoby

ZAJÍMAVOSTI
Hubnutí už dávno není založeno na odpírání jídla. Tedy na tom, že se musí hladovět, jinak člověk nezhubne. Realita je…

Problém s vyprazdňováním? Komplikací je nejenom špatný posed, ale i nekvalitní strava

ZDRAVÍ
Vyprazdňování je jednou z běžných činností a tedy i potřeb každého člověka. Pokud funguje vše jak má, není problém se znepokojovat.…

Vykonává váš pes potřebu a při tom vás sleduje? Překvapí vás, jaký je důvod, proč to zvířata dělají

ZAJÍMAVOSTI
Když jde na toaletu člověk, snaží se o to, aby ho nikdo neviděl. A už vůbec nechce, aby měl možnost…

Chcete vědět, co Vám přinese měsíc červen? Zkoukněte horoskop na červen – pro Ryby!

ZAJÍMAVOSTI
Červen 2017 - Ryby POZOR! Láska a vztahy Ve vztazích s blízkými a přáteli, byste neměli myslet jen na sebe.…

Co se stane, když po dobu 14 dní ani jednou nezařvete na své dítě? Budete překvapeni!

TIPY A TRIKY
Podle průzkumu, pokud často zvyšujete hlas na Vaše dítě, bude následně agresivní, stažené a nejisté. A ani pro rodiče to…

Samota může být vskutku léčivá. Nikde není psáno, že když jste sám či sama, musíte zákonitě plakat do peřin …

ZAJÍMAVOSTI
Vše, co se nám děje, má nějaký důvod a vždy jde jen o úhel pohledu, zda je to pro nás…

Co o vás prozradí vaše prdy? Může jít i o závažný zdravotní problém!

ZDRAVÍ
Nadýmání je občas problémem každého z nás a může způsobit leckdy velice trapné situace. Ačkoli se jedná o poměrně běžnou věc,…

Neustále mě pobolívaly nohy. Pak jsem vyzkoušela tuto zázračnou reflexní masáž chodidel!

ZDRAVÍ
Zdraví v nohách je stejně důležité, jako zdraví kterékoli jiné části našeho těla. Přesto ho mnozí zanedbávají a bolavé nohy…

Pro svou rodinu připravil skutečně velkolepý projekt. Na zahradě vybudoval úžasný vodní svět!

DOMÁCNOST
Léto je čas návštěv různých koupališť, přírodních nádrží, zahraničních pláží a akvaparků. Voda je totiž úžasně osvěžující, zejména v dny,…

Mikulášská nadílka nemusí být jen pro děti. Přečtěte si, čím zaručeně překvapíte svého partnera!

ZAJÍMAVOSTI
Oslava svatého Mikuláše je nejvíce spjata s dětmi. Aby dostaly balíček s dobrůtkami, měly by být celý rok hodné. Pokud však zlobí,…