Jak sbírat houby na vlastní zahradě? Poradíme vám, jak na to

Podzim je dokonalé období pro sbírání hub. Procházka po lese je pro mnoho lidí úžasnou meditací a odpočinkem, při kterém si mohou nasbírat vynikající houby. Mnoho lidí ale mnohem raději zajde do obchodu a koupí si je. Přinášíme vám způsob, jak tyto dva způsoby dát dohromady. Houby totiž můžete sbírat také na své zahradě. Nemusíte za ně platit a zároveň nemusíte do lesa.

przepisytesciowej.pl

Co musíte vědět?

Pro houby musíte na zahradě vytvořit příznivé podmínky. Jedině tak si užijete chutné houby na svém pozemku. Nejlepší je, když mají správnou teplotu, vlhkost a stromy v blízkém okolí. Nejlepší je bříza, borovice nebo dub. Houby můžete množit a pěstovat hned několika způsoby a na několika místech. Podívejme se na nejlepší z nich.

przepisytesciowej.pl

Rozprašování hub

Nasbírejte v lese houby a nalámejte se na malé kousky. Rozházejte je po své zahradě na místě, kde si správná vlhkost a stín. Když budou mít dobré podmínky, porostou samy. Musíte jen hlídat dobrou vlhkost půdy, protože na suchém místě houby neporostou.

Čtěte také: Jak uvařit dokonalé knedlíky, které nebudou rozvařené?

przepisytesciowej.pl

Namáčení hub

Houby potřebují k růstu vlhkost. Jestli máte již zkušenosti s pěstováním hub, můžete tuto metodu vyzkoušet. Pro začátečníky se nedoporučuje, protože musíte houby rozdrtit a namočit do kbelíku s 10 litry vody, droždím a cukrem. Proces je delší a trochu složitější.

przepisytesciowej.pl

Výsadba hub s myceliem

Pro pěstování můžete z lesa také odnést houby i s částí jejich mycelia. Můžete si ho také koupit v zahradnictví. I v tomto případě potřebují houby hodně vlhkosti, takže je musíte pravidelně zalévat. Blízko hub nezapomeňte umístit kus dřeva, který bude houbám zvyšovat teplotu.

przepisytesciowej.pl

Pěstování ve skleníku

Hlíva ústřičná je jedna z hub, kterou můžete pěstovat ve skleníku nebo ve sklepě. Potřebujete k tomu velký pytel slámy, vodu a mycelium. Houby potřebují pokojovou teplotu a vlhkost v hodnotě 85 procent. Teplo a vlhkost zajistí, že houby budou růst jako šílené.

przepisytesciowej.pl

Zdroj: przepisytesciowej.pl