Jak se doma zbavit molů? Zde jsou nejlepší triky!

Čistý a uklizený byt vám nezajistí život bez problémů. Dokonce i v čistém domově se mohou objevit moli v kuchyni. Potravinoví moli jsou velmi škodlivá zvířata, která u vás doma nemají své místo. Mohou se uhnízdit ve všech sypkých potravinách, včetně kakaa nebo čaje. Naštěstí existuje několik zajímavých triků, které vám proti nim pomohou.

Moli v interiéru

Ve chvíli, kdy přinášíme do své kuchyně nové zásoby, si můžeme domů přinést také moly. Při poškození plastového nebo papírového obalu se může stát, že se tento malý hmyz dostane k potravinám a vy si ho přinesete domů. Tam se může dostat do dalších potravin a všechno znehodnotit. Na začátku nemusí být vůbec vidět, ale musíte si na ně dávat pozor.

https://www.olhaquevideo.com.br/

Potravinový mol se velmi jednoduše dostane do potravin a nejraději se usazují v sypkých potravinách. Může se jednat hlavně o mouku, cukr nebo těstoviny. Objevíte je ale také v kakau, čaji nebo kávě. Důležité je, abyste měli doma velmi dobře uchované potraviny, aby se nemohli příliš množit. Díky tomu se jich zbavíte mnohem rychleji a snadněji.

Čtěte také: Správné zazimování zajistí vaší zahradě krásu i následující rok

Co dělat pro odstranění molů z kuchyně?

V první řadě musíte vyhodit všechny potraviny, ve kterých se moli nachází. Dejte si také záležet na úklidu skříněk, ve kterých se objevili. Vyčistěte ideálně celou kuchyň. Postačí vám k tomu jen vysavač, ocet a fén. Všechny skříňky vysajte a otřete hadříkem namočeným v octu. Na rohy a těžko dostupná místa použijte fén. Teplý vzduch totiž zlikviduje všechna vajíčka.

https://www.olhaquevideo.com.br/

Pravidelný úklid kuchyně je velmi důležitý, aby se moli nevraceli. Použít můžete také čerstvou levanduli k tomu, abyste je odradili od svého domova. Nejlepším způsobem je ale pořídit vzduchotěsné nádoby, které vás nejvíce ochrání. Dávejte si na tento hmyz pozor, protože jinak budete neustále plýtvat potravinami, což vůbec nepomůže vaší peněžence.

Zdroj: olhaquevideo.com.br