Jak se přirozeně zbavit věkových skvrn, bradavic a černých teček? Máme ověřený způsob!

Krásná a hebká pleť je snem každé ženy. To je i jedním z důvodů, proč mnoho žen pravidelně využívá služeb kosmetických salonů. Přitom lépe pomůže domácí kosmetika. Některé ženy ale dávají přednost péči doma, využívají při tom nejen nejrůznější koupené přípravky, ale také kosmetické produkty, které si samy vyrobí, většinou za pomoci několika jednoduchých přírodních surovin. Oblíbenými domácími procedurami jsou především nejrůznější masky. Dnes vám přinášíme několik cenných rad a tipů, které vám mohou rychle a účinně pomoci zbavit se některých nedokonalostí pleti, jako je například akné, pigmentové skvrny či bradavičky.

Pleť s pigmentovými skvrnami

Starší ženy se často potýkají s problémem pigmentových skvrn, které souvisí především s expozicí kůže na slunci. Těchto skvrn se ale dá poměrně snadno zbavit smícháním citronové šťávy a aloe vera. Dobře funguje například i cibule či směs nastrouhaného křenu a octa.

Mastná pleť se sklonem k akné

V boji proti mastné pleti se sklonem k akné se doporučuje kombinace cukru a citronové šťávy. Jejich smícháním se vytvoří pasta, kterou poté naneste na obličej a masážními pohyby pomalu aplikujte po celém obličeji. Tato pasta pomáhá odstranit z pokožky mrtvé buňky, a tak účinně zlepšit její vzhled. Zároveň pomáhá i s akné, skvěle čistí póry a odstraňuje černé tečky. S akné vám může pomoci i bazalka, která čistí a zároveň zklidňuje pokožku, pomáhá ale i s celkovou regenerací kůže. Stačí jednoduše nasekat několik listů čerstvé bazalky, přelít je horkou vodou a po vychladnutí odvar za pomoci vatového tamponku aplikovat na vyčištěnou pleť obličeje i dekoltu.

Čtěte také: Za 8 dní se mi podařilo zhubnout až 6 kilogramů a to vše díky vodní dietě. Jedla jsem všechno, dokonce i těstoviny na večeři!

Bradavičky

Jedním z estetických problémů, který nás trápí, především pokud se objeví na nevhodném místě, jsou také nejrůznější bradavičky či fibromy. S jejich odstraněním vám nemusí nutně pomoci kožní lékař, stačí k tomu jedna jediná ingredience – jablečný ocet. Jak na to? Nejprve kůži okolo bradavičky očistěte za pomoci vody a mýdla. Poté namočte do jablečného octa tamponek či kousek vaty a ten následně umístěte na bradavičku. Nechte působit po dobu patnácti minut. Poté tamponek či vatu odstraňte a místo opláchněte vodou. Tento postup se doporučuje opakovat dvakrát až třikrát denně, dokud se bradavičky nezbavíte. Podobným způsobem jablečný ocet můžete použít, i pokud vás trápí vystouplá mateřská znaménka.