Domů DOMÁCNOST Jak se zbavit jednou provždy hmyzu v kuchyni? Komáři, švábi a mravenci...

Jak se zbavit jednou provždy hmyzu v kuchyni? Komáři, švábi a mravenci se již nikdy nevrátí!

Kuchyně – místo, kde by měl být dokonalý pořádek, protože tam jsou skladované výrobky, z nichž připravujeme lahodné pokrmy. Ale bez ohledu na to, jak moc se snažíme udržovat čistotu v naší kuchyni, se hmyz často vynořuje ze svých skrýší. Mravenci, mouchy, komáři a šváby… Nespočet hmyzu, kterého se nemůžete zbavit. Pokud jste se s tímto problémem setkali, pravděpodobně víte, že zbavit se takto otravného hmyzu není zrovna snadné.

Když zpatříme nezvané hosty v naší kuchyni, okamžitě utíkáme do obchodu, abychom si koupili nejrůznější jedovaté produkty, pomocí nichž se nám podaří vydezinfikovat kuchyni od shora dolů. Při používání takových chemikálií byste měli však dbát na to, aby nedošlo k vdechnutí škodlivých výparů.

My však známe starý osvědčený způsob, jak bojovat proti hmyzu jednoduchým prostředkem obsahujícím 3 zcela zásadní přísady. A dnes se s Vámi o něj podělíme!

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni?

Co budete potřebovat?

  • 500 ml jablečného octa
  • 500 ml rostlinného oleje
  • 500 ml šampónu
  • rozprašovač

Jak na to?

Směs důkladně promíchejte a nalijte do rozprašovače. Lahvičku důkladně protřepejte a směs aplikujte na místa, kde se nejčastěji objevuje otravný hmyz. Výrobek můžete aplikovat po obvodu kuchyně, jen velmi opatrně zacházejte s pracovními plochami. Samozřejmě, že takovýto lidový lék není prakticky nebezpečný pro lidské zdraví, ale i tak ho používejte pečlivě a opatrně, aby nedošlo k otravě Vašeho jídla.

Znáte-li další osvědčený trik, jak se zbavit otravného hmyzu v domácnosti, podělte se o něj s námi níže v komentářích!

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Ztraťte až 10 kg pouhou chůzí za neuvěřitelných 5 měsíců!

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Další články