Někteří lidé ani netuší, jak se jich mravenci dostali do bytu nebo domu. Není to nic složitého, stačí několik drobečků od pečiva nebo vysypaná mouka či strouhanka. Mravenci snadnou najdou potravu a mohou vytvořit kolonie, kterých se doma budete těžko zbavovat.

Pokud večer nadrobíte na podlahu, ráno můžete vidět dlouho řadu mravenců

Mravenci jsou starostí, které je obtížné se zbavit, pokud je doma objevíte, je nutné podniknout určité kroky, abyste je dostali pryč a hlavně, aby se už nevraceli. Mohou se dostat do každé potraviny, mají rádi hlavně sypké suroviny, jaké je mouka, strouhanka a pochutnají si také na zelenině nebo ovoci.

Můžete se jich zbavit chemickými prostředky, kterými je zahubíte a poté je můžete vyhodit ven do přírody nebo je použít například na kompost. Pokud ale nechcete v domácnosti chemii, můžete vyzkoušet recept ze surovin, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Stačí jen smíchat několik surovin a máte hotový prostředek proti mravencům

Na směs si připravte ½ hrnku slunečnicového oleje, ½ hrnku tekutého mýdla a ½ hrnku bílého octa. Smíchejte všechno v misce a poté nalijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na dveře a okna, můžete i na terasu nebo do zahrady, všude tam, kde hrozí, že se mravenci mohou vyskytnout. Můžete tento postup několikrát opakovat, abyste si byli jistí, že to bude skutečně fungovat.

Vyzkoušet můžete i další metodu. Smíchejte dvě lžíce boraxu s půl hrnkem cukru a nalijte do menší sklenice. Tu dejte tam, kde se mravenci často pohybují. Tento „džus“ je přiláká, ale jakmile se dostanou dovnitř, už se nebudou moci dostat ven, protože se přilepí na cukr. Mravenci jsou škůdci, kteří mohou napáchat obrovské škody. Stejně jako myši, které mají rády spíže nebo sklepy, kde ničí uskladněné potraviny. Proto všechny suroviny uchovávejte tak aby na ně nemohli.

Sdílejte článek