Jak se zbavit škůdců a plevelů na dlouhou dobu: Snadný a efektivní způsob za zlomek ceny

Pracujete-li často na zahradě, pak jistě víte, že se tam tendenci objevovat plevel. Plevel může být obyčejná tráva nebo nějaké bylinky, které ovšem nemají ve vašem záhonu, co dělat, Zbytečně berou živiny vašim pěstovaným rostlinám, a proto se jich chcete zbavit. Mnohdy to není vůbec snadné a plevel má neustále tendenci se vracet. Mohly by pomoci chemické prostředky, ale to může být nebezpečné. Pokud chcete vypěstovat zdravé plody bez chemie, pak použijte osvědčený trik na přírodní bázi. Garantujeme vám, že plevel se k vám už nevrátí.

Šetrné k přírodě

Zkušení zahradníci málokdy chtějí používat chemické prostředky na zničení plevele. Důvod je jednoduchý, jsou moc toxické a mohly by poškodit půdu a samotnou rostlinu. Účinky chemických prostředků mohou být rychlé, ale rozhodně nejsou přirozené. Chceme-li pro rostlinky přirozený a pohodový růst, dopřejme jim tu nejlepší péči s touto snadnou a efektivní metodou, která se skládá s použitá soli a octa.

Na zahradu i chodníky

S pomocí tohoto receptu se snadno zbavíte plevele na vaší zahradě, ale nejen to. Metodu můžete využít také na odstranění plevele z chodníku před vaším domem, na chodníčcích zahrady a na dalších místech. Během krátké chvíle se zbavíte trav, plevele a všeho, co vám tam vadí. Přírodě to nijak neublíží, protože nepoužijete nic toxického.

Čtěte také: Použila jsem tento roztok na své zahradě a stal se zázrak. Pomocí tohoto starého receptu bude vaše zahrada plná zdraví a síly

Voda, ocet a sůl

K přípravě budete potřebovat: zředěný ocet a čistou vodu. Z těchto dvou složek vytvořte roztok smícháním zhruba v poměru 1:3. Tento roztok potom smíchejte s šálkem soli a důkladně promíchejte. Doporučuje se také přidat pár kapek detergentu v bio kvalitě, na trhu jich je dostatek. Můžete vyzkoušet také roztok z lihu, vody, detergentu a soli. Zde si ovšem dejte pozor, abyste si neublížili, a proto požívejte při postřiku rukavice a brýle.

Výsledek do 6 hodin

Jakmile budete mít výsledný roztok připraven, zbývá poslední věc, a tou je samotná aplikace. Roztok si dejte do vhodné nádoby a nalijte přímo do půdy k rostlinám. Roztok si také můžete přelít do rozprašovače a postupně rostlinky postříkat. Doporučuje se aplikovat roztok ve slunečných dnech. První výsledky se dostaví už po 6 hodinách. Samozřejmě je dobré proces opakovat vždy, jakmile se plevel někde objeví.

Nepoužívejte na místech, kde se dlouhodobě pěstují nějaké kulturní plodiny, protože ocet má mnohdy tendenci z půdy vytáhnout všechny živiny. Buďte tedy s používáním této metody obezřetní.