Určitě to dobře znáte. Obzvlášť v koupelně může začít zapáchat odpad během chvíle, stačí jen malá nepozornost, které nečistoty se do dopadu dostanou. Nepříjemný zápach je poté dost trapný zvlášť ve chvíli, kdy k vám přijde návštěva. Zbavte se zápachu v koupelně jednou pro vždy tímto skvělým a jednoduchým trikem.

Koupelna je místnost s největším počtem bakterií

Studie ukazují, že nejvíce bakterií, možných virů nebo mikrobů najdete právě v koupelně. Ačkoliv si někdo může myslet, že se jich nejvíce nachází v předsíni vlivem přinesení bakterií na botách nebo v kuchyni kvůli zakoupeným potravinám, skutečně se nejlépe daří bakteriím v koupelně. Hlavní příčinou je vlhké prostředí, které mikrobům a bakteriím svědčí.

Díky množení bakterií a mikrobů také může vzniknout nepříjemný zápach z odpadu nebo celkově ve vaně či sprchovém koutu. Zbavit se ho může být velmi obtížné, zvlášť potom v dlouhodobém měřítku. Věnujte pozornost důkladnému a hlavně pravidelnému úklidu.

Některé části koupelny je třeba uklízet i dvakrát týdně

Obzvlášť v koupelně je nutné dodržovat pravidelný a důkladný úklid alespoň dvakrát týdně. Pro ty hospodyně, které úklid koupelny nemá rádo, máme skvělou zprávu. Koupelny jsou většinou velmi malé místnosti, a tak vám pravidelný úklid nezabere více jak 15 minut.

Při úklidu záchodu, dlaždic i povrchu vany či umyvadla používejte ocet. Ten je sice velmi jednoduchým domácím prostředek na čištění, je ale také velmi účinný a pomáhá v boji proti bakteriím.

Vyměňte hygienická zařízení

Kdy jste naposledy měnili záchodovou štětku? Na tomto hygienickém zařízení se může držet opravdu mnoho bakterií i mikrobů, které mohou být hlavním původcem nepříjemného zápachu v celé koupelně. Vyměňte ji po čase. Věnujte pozornost také závěsného osvěžovači WC, to je nutné vyměnit hned poté, co v osvěžovači dojde náplň.

Nezapomeňte ani na ostatní koupelnové textilie, kartáčky na zuby nebo podložky pod mýdla. Všechny tyto předměty mohou být původcem zápachu a hlavně zdroj, kde se bakterie množí a přesouvají na další místa. Vyměňte čas od času koupelnové předložky, hadry a nezapomeňte na časté praní ručníků.

Pokud chcete vyčistit a osvěžit vzduch v koupelně, máme pro vás skvělý trik. Vložte do nádoby jedlou sodu spolu s voňavým éterickým olejem, zakryjte jemnou látkou a nechte ležet ve vaně. Skvěle osvěží celkovou vůni koupelny i vany. Pro vyčištění odpadu použijte jedlou sodu spolu s trochou horké vody, nechte v odpadu působit a poté prolijte odpad horkou vodou.

Sdílejte článek